AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Derbowe starcie w Gdańsku
Mateusz Lewandowski
2017-03-17 19:45:00
Zdjęcie do aktualności
Ponad 200 kibiców z Olsztyna będzie dopingować w sobotę siatkarzy Indykpolu AZS podczas wyjazdowego starcia z Lotosem Treflem Gdańsk. Początek konfrontacji o godzinie 20!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w minionym tygodniu zakończyli maraton, w którym w ciągu 7 dni, trzykrotnie walczyli o ligowe punkty, rozgrywając przy tym aż 15 setów. Dwa z nich (z Asseco Resovią Rzeszów i PGE Skrą Bełchatów) zakończyły się porażkami 2:3, a w wyjazdowym starciu z Espadonem Szczecin lepsi okazali się podopieczni trenera Andrea Gardiniego, wygrywając 3:2.

- Po tak dużym wysiłku najważniejsza była odpowiednia regeneracja – przyznaje Adrian Buchowski, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. - Każdy z nas wiedział jednak, jak będzie wyglądać końcówka sezonu. Nasz sztab szkoleniowy robi co może, abyśmy byli jak najlepiej przygotowani do kolejnego spotkania. Pragnę zauważyć, że każda drużyna tyle samo czasu i wszyscy robią co mogą, aby zregenerować się jak najszybciej.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zajmuje obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 56 punktów. Olsztyńscy kibice wciąż wierzą w awans swojego zespołu do fazy play-off. Na trzy kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej, Indykpol AZS traci cztery punkty do PGE Skry Bełchatów (4. miejsce) oraz pięć „oczek” do Jastrzębskiego Węgla (3. miejsce).

- Nasza postawa w trakcie sezonu nie była dla nas zaskoczeniem – mówi zawodnik olsztyńskich akademików. - Wylewamy bowiem wiele potu na treningach, co przynosi efekty. Przed sezonem taką pozycję „wziąłbym w ciemno”. Wierzę również, że władze klubu jak i olsztyńskie środowisko jest zadowolone, że przy takim budżecie jesteśmy w stanie walczyć z czołówką jak równy z równym. Wierzę, że do ostatniej kolejki fazy zasadniczej będą ważyć się losy awansu do play-off.

Aby wciąż zachować na awans do strefy medalowej, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn muszą pokonać w sobotę, na wyjeździe ekipę Lotosu Trefla Gdańsk (godz. 20). Podopieczni trenera Andrea Anastasiego obecnie plasują się na 7. pozycji w tabeli, mając na swoim koncie 42 punkty. Do czołowych postaci ekipy znad Morza należą bez wątpienia Mateusz Mika, Bartosz Gawryszewski, Dmytro Pashytskyy czy Piotr Gacek. W minionej kolejce, ekipa z Gdańska pokonała na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz 3:2. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu między tymi zespołami, lepsi okazali się olsztynianie, wygrywając… 3:2.

- Lotos jest bardzo dobrym zespołem, który jest prowadzony przez doświadczonego trenera – zauważa Buchowski. - Siatkarze z Gdańską zdają sobie również sprawę, że ich miejsce w tabeli nie odzwierciedla potencjału całej drużyny. Z całą pewnością nasi rywale nie odpuszczą tego spotkania i zrobią wszystko, aby je wygrać. Najważniejsza będzie jednak nasza postawa na boisku - mam nadzieję, że zagramy konsekwentną ​siatkówkę, która poprowadzi nas do zwycięstwa!

Starcie Indykpolu AZS Olsztyn z Lotosem Treflem Gdańsk będzie również pojedynkiem przyszłych reprezentantów Polski. Z ekipy ze stolicy Warmii i Mazur powołanie do kadry dostało sześciu siatkarzy (P.Woicki, D.Pliński, K.Kochanowski, A.Buchowski, O.Śliwka i W. Włodarczyk), a gdańszczanie są reprezentowani przez ośmiu sportowców (P.Gacek, B.Gawryszewski, W.Grzyb, M.Hebda, M.Mika, B.Pietruczuk, S.Romać i D.Schulz). Jak przyznaje Buchowski, powołanie do reprezentacji jest bardzo miłym zaskoczeniem.

- Jest to jednak pierwszy etap selekcji i zdaje sobie sprawę, że czeka mnie dużo pracy. Jeśli dostane szansę aby pojechać na zgrupowanie i pokazać swoje umiejętności, to na pewno z tego skorzystam, aby móc nauczyć się kilku rzeczy od bardziej doświadczonych kolegów – zapowiada Adrian Buchowski.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 20:00. Transmisja w Polsacie Sport oraz Radiu UWM FM!

Aktualności