Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Czas na pierwszy sparing!
Mateusz Lewandowski
2017-08-21 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Po ciężkich treningach przyszedł czas na sprawdzenie aktualnej formy. Już we wtorek i środę olsztyńscy akademicy rozegrają pierwsze sparingi. Rywalem będzie Lotos Trefl Gdańsk.

31 lipca siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz pierwszy spotkali się po przerwie wakacyjnej. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur po badaniach wydolnościowych, rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu siatkarskiej PlusLigi. Do drużyny dołączyły nowe twarze – w sztabie szkoleniowym Roberto Santilli (I trener), Marcin Mierzejewski (II trener) oraz Mateusz Nykiel (statystyk), a wśród siatkarzy Mateusz Kańczok w roli atakującego. Z drużyną nie trenują również pozostali zawodnicy, dla których będzie to pierwszy sezon w Olsztynie: Tomas Rousseaux i Robbert Andringa. Oni wraz z Janem Hadravą i Kubą Kochanowskim przygotowują się ze swoimi reprezentacjami do Mistrzostw Europy.

Jak wyglądają pierwsze tygodnie zajęć? - Każdego dnia ciężko pracujemy, aby stawać się coraz lepszymi w każdym elemencie gry – odpowiada Roberto Santilli, trener Indykpolu AZS Olsztyn. -  Skupiamy się głównie na doskonaleniu poszczególnych technik. W tym momencie mam do dyspozycji 9 zawodników, lecz wspiera nas młodzież, która zdobywa doświadczenie. Nie przeszkadza nam jednak to w ciężkiej pracy. Mam pewną wizję gry, którą chcę przekazać swoim zawodnikom. Chciałbym, abyśmy razem stworzyli drużynę, która będzie wspierać się w każdym momencie.

Po trzech tygodniach ciężkich treningów, przyszedł czas na pierwszy sprawdzian. Będzie nim będzie dwumecz z Lotosem Treflem Gdańsk w Rypinie. W drużynie znad morza również w przerwie wakacyjnej doszło do kilku zmian w kadrze. Do drużyny prowadzonej przez włoskiego szkoleniowca Andrea Anastasiego dołączyli m.in. Piotr Nowakowski, Maciej Olenderek, Michał Kozłowski, Daniel McDonnel, Tyller Sanders, Artur Szalpuk oraz Bradley Gunter. Trzech ostatnich przebywa ze swoimi reprezentacjami narodowymi, przygotowując się do Mistrzostw Europy oraz mistrzostwach strefy NORCECA.

- Cieszę się, że będziemy mogli sprawdzić się na tle tak dobrego przeciwnika – stwierdza Santilli. - Będzie to dla nas dobry sprawdzian, aby zobaczyć, które rzeczy wymagają poprawy. Dzięki temu również będziemy rozwijać nasz system gry. Oczywiście, chcemy dać z siebie 100 procent i wygrać oba spotkania.

Pierwsze spotkanie we wtorek o godz. 18:00, a drugie dzień później o 11:00. Oba mecze są otwarte dla publiczności! Serdecznie zapraszamy!

Do meczu pozostało:


Aktualności