AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Pierwsze śliwki robaczywki
Mateusz Lewandowski
2017-08-22 20:30:00
Zdjęcie do aktualności
W pierwszym tegorocznym sparingu, olsztyńscy akademicy musieli uznać wyższośc Lotosu Trefla Gdańsk, przegrywając 1:3.

Mecz lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy po udanych zagrywach Wojciecha Ferensa prowadzili 3:0. Olsztynanie początkowo mieli problem ze skończeniem akcji w pierwszym uderzeniu, przez co powiększała się przewaga ekipy znad morza (1:6). W drużynie prowadzonej przez trenera Andrea Anastasiego punkty zdobywali m.in. Szymon Jakubiszak oraz Damian Schulz. Straty w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur starali się odrobić Blake Scheerhoorn oraz Adrian Buchowski, lecz to było za mało. Ostatecznie pierwsza partia zakończyla się zwycięstwem Lotosu Trefla 25:12.

Początek drugiej partii był już bardziej wyrównany. Na ataki Scheerhoorna, gdańszczanie odpowiadali uderzeniami Schulza. Z każdym momentem rosła jednak przewaga olsztyńskich akademików. Oprócz kanadyjskiego przyjmującego, dobrze w ataku spisywali się Daniel Pliński. Dobra gra w obronie oraz skutecznośc w kontratakach, powodowały utrzymywanie kilkupunktowej przewagi (15:12, 21:16). Ostatecznie partia zakończyła się zwycięstwem Indykpolu AZS 25:18.

Podobnie jak poprzednia, również i trzecia odsłona wtorkowego sparingu rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Po udanym ataku Schulza, na tablicy wyników mieliśmy remis 8:8. Gdy Ferens zablokowa Pawła Pietkiewicza (trenującego z nami gościnnie, gdyż jest w trakcie poszukiwania klubu), gdańszczanie wyszli na dwupuntkowe prowadzili 14:12. Starty w ekipie z Olsztyna starali się odrobić Buchowski oraz Zniszczoł. I choć siatkarze Indykpolu AZS za wszelką cenę chcieli odwrócić losy tej partii, padła ona łupem zespołu z Gdańska – 25:22.

Czwarty set rozpoczła się od udanych ataków Scheerhoorna i prowadzienia olsztyńskich akademików 4:3. I choć gdańszczanie na chwilę wyszli na prowadzenie, to później w polu serwisowym świetnie spisywał się Miłosz Zniszczoł (8:5). W późniejszej fazie seta do głosu doszli nasi rywale, którzy m.in. dzięki asom serwisowym Patryka Niemca objęli prowadzenie (13:14). Od tego momentu walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt, a obie drużyny wymienialy się silnymi ciosami na siatce. O losach seta zadecydowała końcówka, w której lepsi okazali się siatkarze Lotosu Trefla, wygrywając 29:27, jak i całe spotkanie 3:1.

Drugi sparing pomiędzy Indykpolem AZS a Lotosem Treflem odbędzie się dzień później o 11:00.

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (12:25,25:18,22:25,27:29)

Indykpol AZS: Woicki 1, Pliński 11, Zniszczoł 6, Buchowski 12, Scheenoorn 22, Kańczok 2, Żurek (libero) oraz Pietkiewicz 6, Zabłocki, Makowski

Lotos Trefl: Ferens 13, Grzyb 8, Schulz 21, Jakubiszak 12, Nowakowski 6, Kozłowski, Olenderek (libero) oraz Niemiec 5, Ptaszyński 2

Aktualności