Rewanż dla nas!
Mateusz Lewandowski
2017-08-23 13:30:00
Zdjęcie do aktualności
W drugim sparingu rozegranym w Rypinie,tym razem lepsi okazali się siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, wygrywając z Lotosem Treflem Gdańsk 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy po udanej zagrywce Schulza prowadzili 3:1. Dzięki kolejnym skutecznym zagraniom, ekipa znad morza powiększała swoją przewagę (12:8). Z każdą jednak chwilą coraz bardziej widać było pewność siebie zawodników ze stolicy Warmii i Mazur. Punkty zdobywali m.in. Blake Scheerhoorn i Daniel Pliński. Z przodu jednak cały czas znajdowali się podopieczni trenera Andrea Anastasiego, którzy ani razu nie oddali prowadzenia i wygrali pierwszą partię 25:21.

Początek drugiej partii był zgoła odmienny. Teraz to siatkarze Indykpolu AZS nadawali rytm gry, a po skutecznym bloku Plińskiego było 5:2. Zawodnicy prowadzeni przez szkoleniowca Roberto Santilliego utrzymywali kilka punktów przewagi, a kolejne punkt zdobywal również Buchowski. Gdańszczanie starali się odrobić straty, a prym w ataku wiódł Wojciech Ferens.  Jak się okazało później okazało, to nie wystarczyło,  gdyż więcej kontrataków kończyli olsztynianie, wygrywając drugiego seta 25:19.

Po przerwie trener Roberto Santilli dokonał kilku zmian w skladzie (m.in. pojawienie się Ł.Makowskiego i K.Zabłockiego). Trzecia odsłona środowego sparingu przypominała pierwzszą. Od początku rytm gry nadawali zawodnicy Lotosu Trefla, a dzięki uderzeniom Ferensa nasi rywale szybko zdobyli kilka punktów przewagi. Straty w zespole ze stolicy Warmii i Mazur starał się odrobić Buchowski, a po jego kolejnym uderzeniu i serii bloków Plińskiego pozostał tylko punkt do odrobienia (22:23). Szalę zwycięstwa w zaciętej końcowce przechylili na swoją stronę olsztynianie, wygrywając 41:39, a sam set trwał aż 40 minut.

Dobra gra Indykpolu AZS trwała również w czwartym secie. Po udanym ataku Pawła Pietkiewicza (trenującego z nami gościnnie, gdyż jest w trakcie poszukiwania klubu), olsztynianie prowadzili 3:1. Nasi rywale nie dali jednak za wygraną i dość szybko doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt. Po obu stronach siatki punktowali Buchowski oraz Ptaszyński.  I choć gdańszczanie po ataku tego drugiego byli na trzypunktowym prowadzeniu (17:14), to olsztynianie w mgnieniu oka odrobili straty. Końcówka należala do siatkarzy Indykpolu AZS, którzy wygrali 25:23, jak i całe spotkanie 3:1.

Dziękujemy za wspaniałą organizację dwumeczu miastu Rypin, powiatu Rypińskiemu i firmie Damix, naszemu sponsorowi.

Kolejne sparingi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają 31 sierpnia i 1 września z Lotosem Treflem Gdańsk w Lęborku.

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (21:25,25:19,41:39,25:23)

Indykpol AZS: Woicki 1, Pliński 14, Zniszczoł 11, Scheerhoorn 15, Buchowski 18, Pietkiewicz 18, Żurek (libero) oraz Zabłocki, Makowski 1

Lotos Trefl: Kozłowski 1, Schulz 19, Mika 1, Jakubiszak 12, Niemiec 7, Nowakowski 7, Olenderek (libero) oraz Grzyb 6, Ferens 14, Tomczak 1, Majcherski, Ptaszyński 2