AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Udany rewanż
Mateusz Lewandowski
2017-09-01 14:07:00
Zdjęcie do aktualności
W drugim sparingu rozegranym w Lęborku, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Lotos Trefl Gdańsk 3:1.

Piątkowy sparing lepiej rozpoczęli goście, którzy po błędzie w ataku olsztyńskiego zespołu prowadzili 3:0. Podopieczni trenera Roberta Santilliego początkowo mieli problemy ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu, co wykorzystywali ich rywale. Po asie serwisowym Szymona Jakubiszaka, Lotos Trefl prowadził 7:2. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur dość powoli wchodziła w mecz, a straty odrabiał m.in. Blake Scheerhoorn oraz Daniel Pliński. Z przodu cały czas jednak znajdowali się gdańszczanie, którzy ani na moment nie oddali prowadzenia i wygrali inauguracyjną partię 25:17.

Od początku drugiego seta gra była już bardziej wyrównana. Mocnymi atakami popisywał się Schulz oraz Zniszczoł. Ponadto  dobrze w obronie pokazywali się obaj libero, dzięki czemu akcje były dość długie i wyrównane, a żaden z zespółów nie mógł objąć prowadzenia więcej niż dwa punkty. Gdańszczanom udało się to tylko raz, kiedy po ataku Schulza było 10:8, lecz kilka chwil później ponownie mieliśmy remis.  Ostatecznie o losach partii zadecydowała końcówka, w której lepsi byli zawodnicy prowadzeni przez Roberto Santilliego, wygrywając 31:29.

Podobnie jak początek poprzedniej, tak i ten set rozpoczął się od wymiany ognia po obu stronach siatki i wyrównanej walki punkt za punkt. Skutecznymi atakami raz po raz popisywali się Scheerhoorn oraz Schulz. Gdy kanadyjski przyjmujący popisał się asem serwisowym, Indykpol AZS prowadził 9:7. Olsztyńscy akademicy utrzymywali kilka punktów przewagi, wykorzystując błędy własnego swojego rywala – po kolejnym uderzeniu Scheerhoorna było już 16:11. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur nie dała sobie już wydrzeć przewagi, pewnie zwyciężając 25:16.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia siatkarzy znad morza 3:1. Taki status trwał tylko przez kilka chwil, bowiem olsztynianie nie dość, że doprowadzili do wyrówania, to wyszli na prowadzenie 11:10. Było to możliwe m.in. dobrej grze w bloku pary Zniszczoł-Kańczok oraz w ataku Daniela Plińskiego. Podopieczni trenera Roberto Santilliego dobrze spisywali się w obronie oraz kontrataku, dzięki czemu konsekwetnie powiększali przewagę. Ostatecznie partia zakończyła się zwycięstwem Indykpolu AZS Olsztyn 25:20, jak i całe spotkanie 3:1.

Kolejne sparingi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w najbliższy czwartek i piątek w Elblągu podczas Falkon Cup.

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (17:25,31:29,25:16,25:20)

Indykpol AZS: Woicki, Pliński (6), Zniszczoł (6), Buchowski (18), Scheerhoorn (12), Kańczok (17), Żurek (libero) oraz Sokołowski, Makowski, Zabłocki, Pietkiewicz (2)

Lotos Trefl: Grzyb (7), Ferens (8), Jakubiszak (10), Schulz (25), Niemiec (5), Tomczak (5), Olenderek (libero) oraz Majcherski, Wnuk, Ptaszyński

Aktualności