AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Czas na Falkon Cup 2017!
Mateusz Lewandowski
2017-09-06 11:12:00
Zdjęcie do aktualności
Już w czwartek i piątek siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wezmą udział w turniej Falkon Cup w Elblągu! Oprócz naszej drużyny, w turnieju wezmą udział ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Lotos Trefl Gdańsk i Łuczniczka Bydgoszcz.

Okres przygotowawczy olsztyńskich akademików do nowego sezonu PlusLigi trwa w najlepsze. Podopieczni trenera Roberto Santilliego mają już za sobą sześć tygodni ciężkich treningów, podczas których rozegrali cztery sparingi. Rywalami byli siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, a ostatni dwumecz został rozegrany w poprzednim tygodniu w Lęborku. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się gdańszczanie (2:3), a w rewanżu górą byli siatkarze Indykpolu AZS (3:1).

 – Mogliśmy zobaczyć, jak podczas gier sparingowych zachowuje się cały zespół – mówi Roberto Santilli, trener zespołu. – Było to dla nas bardzo pożyteczne, ponieważ siatkarze nie grali przez ponad 4 miesiące. Chcieliśmy powrócić do atmosfery meczowej oraz sprawdzić pewne ustawienia. Z tygodnia na tydzień zauważam poprawę w grze zespołu. Czas działa na naszą korzyść.

Po zakończonych Mistrzostwach Europy, do drużyny dołączają zawodnicy, którzy bronili barw swoich narodowych reprezentacji. We wtorek pierwszy trening w zielonych barwach odbyli Kuba Kochanowski i Robbert Andringa. Dla holenderskiego przyjmującego będzie to pierwszy sezon w PlusLidze.

Czuje się dobrze i jestem podekscytowany, że mogę dołączyć do drużyny – przyznaje Robbert Andringa. – Pierwsze wrażenie po rozmowach z trenerem i kolegami z zespołu jest bardzo pozytywne. Nie mogę doczekać się, kiedy razem zaczniemy trenować i grać na boisku podczas gier sparingowych.

W mistrzostwach Starego Kontynentu, Andringa wraz z reprezentacją Holandii odpadli już w rozgrywkach grupowych. Podstawowy przyjmujący reprezentacji Holandii trafił do silnej grupy z Belgią, Francją i Turcją. Niestety, Holendrzy mimo walki w każdym meczu, trzykrotnie musieli przełknąć gorycz porażki, kończą swoją przygodę z turniejem już na fazie grupowej.

- Niestety, nie był to dobry turniej w naszym wykonaniu – mówi wprost siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn. – W meczu z Turcją zagraliśmy źle i nie mieliśmy szans na wygraną. To samo przydarzyło nam się w spotkaniu z Belgią. Mogliśmy pokonać Francuzów, lecz nie zachowaliśmy sił do samego końca.

Kochanowski i Andringa będą już do dyspozycji trenera podczas kolejnych sparingów, a te już w czwartek i piątek! Do Elbląga zagoszczą najlepsi siatkarze w kraju, by rywalizować w turnieju Falkon Cup 2017 o Puchar Prezydenta Elbląga. Przez dwa dni siatkarskiego święta na wszystkich uczestników czeka spora dawka siatkarskich emocji. Oprócz ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, na parkiecie zaprezentują się drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Lotosu Trefla Gdańsk i Łuczniczki Bydgoszcz.

- Chcemy sprawdzić kolejne ustawienia oraz zobaczyć, jak w nich odnajdować się będą Robbert Andringa i Kuba Kocahnowski – przyznaje Roberto Santilli. – Oczywiście, chcemy wygrać dwa mecze, ale główną uwagę będą skupiał na naszej dyspozycji. Mam nadzieję, że względem ostatniego sparingu, wykonamy kolejny krok do przodu.

Organizatorzy przygotowali dla kibiców cztery rodzaje wejściówek. Za bilet jednodniowy (dwa mecze) zapłacimy 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Karnet na cały turniej (4 mecze) to koszt 30 zł (normalny) i 20 (ulgowy).

Do meczu pozostało: 

Program imprezy:

7 września (czwartek):

ZAKSA Kędzierzyn Koźle -  Indykpol AZS Olsztyn (godz. 17:00)

Uroczyste otwarcie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 18:50)

LOTOS Trefl Gdańsk – Łuczniczka Bydgoszcz (godz. 20:00)

8 września (piątek):

Mecz o 3 miejsce (godz. 17:00)

Mecz finałowy (godz. 19:00)

Uroczyste zakończenie turnieju Falkon Cup 2017 (godz. 20:30)

Aktualności