Srebro na Falkon Cup w Elblągu!
Mateusz Lewandowski
2017-09-08 20:45:00
Zdjęcie do aktualności
W Wielkim Finale turnieju Falkon Cup w Elblagu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość Lotosu Trefla Gdańsk, przegyrwając 0:3.

Wielki Finał lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy po ataku Mateusza Kańczoka prowadzili 3:1. Taki stan trwał tylko chwilę, ponieważ podopieczni trenera Andrea Anastasiego dość szybko odrobili straty, ale i po błędach olsztyńskich akademików wyszli na prowadzenie (5:10). Podrażnienie siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur ruszyli do ataku (m.in. dzięki blokom Kuby Kochanowskiego) i częściowo odrobili straty (8:10). Dzięki ich dobrej grze w bloku oraz kontrataku, w końcówce straty stopniały tylko do jednego punktu (20:21). Po asie serwisowym Blake Scherhoorna mieliśmy 22:21 dla Indykpolu AZS. Ostatecznie wojnę nerwów w końcówce lepiej wytrzymali gdańszcaznie, wygrywając 25:22.

Pierwsze akcje drugiej partii to tym razem prowadzenie 3:1 dla Lotosu Trefla Gdańsk. Dobrze w ataku spisywali się Damian Schulz, a po drugiej stronie siatki Blake Scheerhoorn. Obie drużyny raczyły licznie zgromadzoną publiczność w elbląskiej hali długimi i efektownymi wymianami. Przez większość seta dwupuntkową przewagę utrzymywali jednak nasi rywale. Na próby odrabiania strat przez kanadyjskiego przyjmującego, gdańszcaznie odpowiadali uderzeniami Piotra Nowakowskiego. Ostatecznie również i ten set został zapisany na konto Lotosu Trefla Gdańsk – 25:19.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od pojedynku na siatce Kańczok vs Ferens. Później dzięki udanym zagrywkom tego drugiego, gdańszczanie dość szybko wypracowali sobie cztery punkty przewagi (2:6). Ponownie straty w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur starał się odrabiać Kuba Kochanowski (6:8). W dalszej części seta to jednak ekipa znad Morza miała kontrolę wydarzeń na parkiecie, powiekszając przewagę (9:14, 10:16). I mimo, że Indykpol AZS do końca walczył o odwrócenie losów spotkania (m.in. ataki Kańczoka na 16:20), to podopieczni trenera Andrea Anastasiego nie dali sobie wydrzeć przewagi, wygrywając trzecią partię 25:19, jak i całe spotkanie 3:0.

Indykpol AZS Olsztyn zajął 2. miejsce podczas Falkon Cup 2017!

Kolejne sparingi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają podczas Memoriału Zdzisława Ambroziaka w Warszawie, który odbędzie się już w następny weekend!

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (22:25,20:25,19:25)

Indykpol AZS: Woicki, Kochanowski (11), Zniszczoł (2), Scheerhoorn (6), Buchowski (7), Kańczok (16), Zabłocki (libero) oraz Andringa (1), Makowski, Pliński,

Lotos Trefl: Kozłowski, Nowakowski (7), Schulz (13), Niemiec (6), Szalpuk (10), Mika (3), Olenderek (libero) oraz Ferens (6), Jakubiszak (2), Tomczak, Majcherski