Pewne zwycięstwo w Kielcach!
Mateusz Lewandowski
2017-10-04 20:18:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe Dafi Społem Kielce 3:0! MVP został Paweł Woicki!

Środowe spotkanie lepiej zaczęli akademicy z Olsztyna, którzy po ataku Tomasa Rousseaux prowadzili 4:2. Kielczanie mieli problemy ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu, co skrzętnie wykorzystywali akademicy z Kortowa. Kiedy skutecznym atakiem popisał się Robbert Andringa, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła aż 12:3. Podopieczni trenera Roberto Santilliego pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, nie oddając sporej przewagi do samego końca partii. Ostatecznie Indykpol AZS wygrał inauguracyjnego seta 25:10!

Dobra gra akademików z Olsztyna trwała również i w drugiej partii, którą zawodnicy Indykpolu AZS rozpoczęli od prowadzenia 2:0. Prym w ataku wiedli Kuba Kochanowski i Tomas Rousseaux, który po pierwszym secie miał aż 7 punktów na swoim koncie. Kiedy belgijski przyjmujący popisał się kolejnym asem serwisowym, olsztynianie prowadzili 9:4. Mimo, że kielczanie po przez punkty Łukasza Łapszyńskiego czy Mariusza Schamlewskiego próbowali odrobić straty, to akademicy z Kortowa ani na moment nie oddali prowadzenia. Olsztynianie wygrali drugą partię 25:19, prowadząc w całym meczu 2:0.

Początek trzeciego seta był bardziej wyrównany – na ataki Rousseuax, gospodarze odpowiadali uderzeniami Wachnika. Gdy ponownie Jakub Wachnik zdobył punkt z prawego skrzydła, Dafi Społem prowadzili 9:7. Akademicy z Olsztyna dość szybko odrobili straty (as Hadravy na 10:10), a po ataku z drugiej linii Rousseaux było już 12:11 dla gości. Podopieczni trenera Roberto Santilliego pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, zwyciężając 25:18, jak i całe spotkanie 3:0!

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra już w sobotę, w Hali Urania z BBTS Bielsko-Biała! Początek o 17, a bilety dostępne w siedzibie klubu AZS, sklepie EYE Sport i Miejskiej Informacji Turystycznej!

Dafi Społem Kielce – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (10:25, 19:25, 18:25)

Dafi Społem: Stępień, Nalobin (5), Morozau (3), Pawliński (6), Łapszyński (7), Wachnik (5), Czunkiewicz (libero) oraz Szymański, Schamlewski (1), Superlak (8), Adamski (2)

Indykpol AZS: Woicki (2), Pliński (8), Kochanowski (6), Rousseaux (19), Andringa (8), Hadrava (14), Żurek (libero) oraz Kańczok (1), Makowski