AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Utrzymać fotel lidera!
Mateusz Lewandowski
2017-10-06 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Już w sobotę siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powalczą o 3 zwycięstwo z rzędu i utrzymanie fotelu lidera! Początek starcia z BBTS Bielsko-Biała w Hali Urania o 17:00!

Choć do dopiero początek sezonu, to siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mają wiele powodów do radości. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur znakomicie zainaugurowała sezon PlusLigi, zwyciężając w dwóch pierwszych kolejkach. Podopieczni trenera Roberto Santilliego na inaugurację pokonali przed własną publicznością Espadon Szczecin (3:1), a w minioną środę bez straty seta zwyciężyli w wyjazdowym pojedynku z Dafi Społem Kielce. Dzięki temu akademicy z Olsztyna są liderem PlusLigi! 

- Jeśli chodzi o środową potyczkę, to spodziewałem się dużo cięższego spotkania – przyznaje Roberto Santilli, trener Indykpolu AZS Olsztyn. - Miał on jednak taki przebieg, ponieważ nasz zespół zagrał bardzo dobrze. Muszę pogratulować swojej drużynie, ponieważ w każdym elemencie moim zawodnicy sprawowali się wyśmienicie. Jestem szczęśliwy, ponieważ wykonaliśmy duży krok, który pozytywnie rokuje na przyszłość.

Jak zauważa włoski szkoleniowiec,  forma zespołu cały czas idzie ku górze. - Pomiędzy pierwszym a drugim spotkaniem zrobiliśmy duży postęp, co było widać w meczu z Dafi Społem. W sobotę mamy kolejne spotkanie, tym razem z BBTS Bielsko-Biała i chciałbym, aby ta tendencja została zachowana. 

O utrzymanie fotelu lidera rozgrywek PlusLigi, olsztyńscy akademicy w sobotę, w Hali Urania zmierzą się z BBTS Bielsko-Biała (godz. 17)! Skład zespołu ze Śląska w przerwie letniej został dość mocno przebudowany – z drużyną pożegnało się kilku zawodników, a obecnie o sile BBTS-u stanowią m.in.: Bartosz Cedzyński, Harrison Peacock, Wiaczesław Tarasow czy Oleg Kirkun. Nie można również zapominać o takich zawodnikach jak Wojciech Siek czy Bartosz Janeczek. W składzie ekipy z Bielska-Białej występuje również wychowanek AZS-u Olsztyn – Piotr Łukasik.

Podopieczni trenera Radoslava Chudika rozegrali w tym sezonie tylko jedno spotkanie, ale jakże zacięte – we własnej hali przegrali 1:3 z Asseco Resovią Rzeszów, choć bielszczanie byli bardzo blisko doprowadzenia do tie-breaka. Dla olsztynian natomiast, będzie to 3 starcie w ciągu 7 dni.

- Czasami musimy przebyć wiele kilometrów, aby dojechać na miejsce kolejnego spotkaniazauważa włoski szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn. - Oczywiście, jest to dość nużące, ale nie najważniejsze w naszym przygotowaniu. Dlatego w takich momentach jak teraz, skupiamy się bardziej nad elementami fizycznymi. Duża w tym zasługa Pawła Ciesiuna, trenera przygotowania fizycznego, który ma ułożony indywidualny plan pod każdego zawodnika. Wszystko zaczyna się jednak w naszej głowie – jeśli w mentalności będziemy mieli zapisany gen zwycięzcy, wtedy możemy przenosić góry…

Początek sobotniego starcia w Hali Urania o 17:00! Kasa biletowa Hali Urania będzie otwarta od 15:00!

Aktualności