Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Wrócić na zwycięską ścieżkę!
Mateusz Lewandowski
2017-10-28 10:46:00
Zdjęcie do aktualności
W siódmej kolejce PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Hali Urania z Jastrzębskim Węglem. Początek niedzielnego meczu o 14:45. Ostatnie bilety wciąż do nabycia!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mogą do udanych zaliczyć początek rozgrywek PlusLigi. Podopieczni trenera Roberto Santilliego w pięciu meczach, aż cztery razy zaznali smaku zwycięstwa: z Espadonem Szczecin (3:1), Effectorem Kielce (3:0), BBTS Bielsko-Biała (3:1) i PGE Skrą Bełchatów (3:2). Obrazu udanego początku sezonu nie zmienia nawet wpadka, jaka przydarzyła się olsztyńskim akademikom w miniony weekend –siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur na wyjeździe ulegli Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3. Zawodnicy Indykpolu AZS z dorobkiem 12 punktów zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli!

- Gdyby nie wpadka w Zawierciu, mielibyśmy na swoim koncie prawie komplet punktów – zauważa Mateusz Kańczok, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn. – Ważne jest to, że prezentujemy się bardzo dobre i potrafimy przezwyciężać trudne momenty, jak to miało miejsce podczas spotkania ze Skrą Bełchatów. Jeśli chodzi o ostatni mecz w Zawierciu, to było to bardzo ciężki i trudny mecz, niestety przez nas przegrany. Nie mniej jednak uważam, że po pierwszych pięciu kolejkach możemy być z siebie zadowoleni.

Najbliższe tygodnie dla akademików z Kortowa upłynął pod znakiem bardzo ciężkich i wymagających spotkań. W ciągu najbliższych 3 tygodni, Indykpol AZS zmierzy się kolejno z: Jastrzębskim Węglem (29.10), Asseco Resovią Rzeszów (4.11), Treflem Gdańsk (10.11), ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (14.11) czy Cuprum Lubin (19.11).

Szansą na powrócenie na zwycięską ścieżkę, będzie niedzielne spotkanie w Hali Urania z Jastrzębskim Węglem (14:45). Ekipa ze Śląska w minionym sezonie zajęła 3. miejsce, a jej skład nie uległ zbyt dużym zmianom. Drużynę zasilili jedynie Darda Lushtaku oraz Rodrigo Quiroga. Trzon drużyny wciąż stanowią: gwiazda ubiegłorocznego sezonu Hidalgo Oliva, Maciej Muzaj, Grzegorz Kosok, Lukas Kampa czy Jakub Popiwczak. Barwy zespołu Jastrzębskiego Węgla reprezentują również dobrze pamiętani przez kibiców w Olsztynie – Damian Boruch i Wojciech Sobala.

W sześciu spotkaniach obecnego sezonu, podopieczni trenera Marka Lebedewa trzykrotnie wygrali i trzykrotnie przegrali. Ubiegłoroczni brązowi medaliści z dorobkiem 11 punktów (o jeden mniej od Indykpolu AZS) zajmują w ligowej tabeli 5. miejsce. W ostatnim meczu, rozegranym w środę (przełożone spotkanie z 1. Kolejki), Jastrzębski pokonał u siebie BBTS Bielsko-Biała 3:0.

- Oliva w minionym sezonie był objawieniem, lecz obecnie gra trochę słabiej – zauważa siatkarz z Olsztyna. – Nie mniej jednak jest to ważny zawodnik w swojej drużynie, który może zrobić sporą różnicę. Oprócz niego, nasza uwaga musi być również skupiona ma Maćku Muzaju. To są ich dwa najważniejsze punkty, od których wiele może zależeć. My postaramy się zagrać jak najlepiej i mam nadzieję, że pokonamy Jastrzębskiego Węgla.

I dodaje: - Na takie spotkania człowiek trochę bardziej się mobilizuje (Kańczok jest wychowankiem Jastrzębskiego Węgla – red.). Z drugiej strony nie można przesadzać, bowiem już od kilku lat mnie tam nie ma. Na mecz wyjdę z takim samym nastawieniem jak zawsze – aby zdobyć 3 punkty!

Zobacz największe objawienie minionego sezonu - Hidalgo Olive! Zobacz pojedynek środkowych - Kuba Kochanowski vs Damian Boruch! Kto wygra wojnę libero - Michał Żurek czy Jakub Popiwczak? Która myśl szkoleniowa okaże się lepsza - włoska Roberto Santilliego czy australijska Marka Lebedewa?

Kup bilet i przeżyj niezapomniane emocje!

Partner Meczu - Miasto Biskupiec! 

Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel
Niedziela, 29 października, godz. 14:45
Bilety: 25 i 15 złotych (ulgowe)
W dniu meczu bilety kupisz w:
* Kasie biletowej Hali Urania od godziny 13:00

 

 

Aktualności