Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Do Rzeszowa po kolejne punkty
Mateusz Lewandowski
2017-11-03 13:08:00
Zdjęcie do aktualności
W sobotę siatkarze indykpolu AZS Olsztyn rozegrają wyjazdowe spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów. Początek meczu na Podpromiu o 14:45. Transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM.

Pierwszy miesiąc ligowych zmagań już za siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Roberto Santilliego rozegrali sześć spotkań, o jedno mniej od pozostałych rywali (wyjazdowa potyczka z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle odbędzie się 14.11). Ekipa ze stolicy Warmii i Mauzr odniosła pięć zwycięstw, pokonując m.in. Skrę Bełchatów czy w minioną niedzielę Jastrzębskiego Węgla. Dzięki temu, olsztyńscy akademicy w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów, zajmują bardzo wysokie, 2 miejsce!

- Uważam, że możemy być zadowoleni z pierwszej części sezonu – mówi Robbert Andringa, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. - Pokonaliśmy dwa mocne zespoły – Skrę Bełchatów oraz Jastrzębski Węgiel. Cały czas stać nas na więcej i jestem ciekaw, co pokażemy po kilku kolejnych miesiącach ciężkich treningów.

Szansą na kolejne zwycięstwo w tym sezonie, będzie sobotnie, wyjazdowe spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów (godz. 14:45, transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM). W drużynie z Podkarpacia przed startem nowego sezonu PlusLigi doszło do wielu zmian kadrowych. Obecnie o trzonie zespołu stanowią tacy zawodnicy jak Aleksander Śliwka, który poprzedni sezon spędził w Indykpolu AZS, Jakub Jarosz, Lucas Tichacek, Thibault Rossard czy Bartłomiej Lemański. Nie można również zapominać o mocnej pozycji libero w osobie Mateusza Masłowskiego czy związanym z Olsztynem, środkowym Marcinie Możdżonku.  

Początek sezonu nie jest jednak udany dla Asseco Resovii. Rzeszowianie zajmują dopiero 10. miejsce, mając na swoim koncie 3 zwycięstwa i tyle samo porażek. W minionej kolejce, ekipa z Podkarpacia przegrała przed własną publicznością 0:3 z Treflem Gdańsk.

- Ich mocną stroną jest posiadanie dwóch leworęcznych przyjmujących, co zdarza się zbyt często podkreśla siatkarz Indykpolu AZS. - Musimy dobrze przygotować się pod kątem blokowania takich zawodników. To dla nas kolejne wyjazdowe spotkanie, a ostatniej potyczki w Zawierciu nie wspominam zbyt dobrze z racji naszej gry. Musimy to zdecydowanie poprawić. Jesteśmy kompletną drużyną, posiadającą dobre przyjęcie, atak, zagrywkę i blok. Jeśli będziemy grać swoją siatkówkę, to uważam, że stać nas na wygraną z każdym w naszej lidze.

Początek sobotniego spotkania o 14:45. Transmisja w Polsacie Sport i Radio UWM FM. Tylko na antenie radia z Kortowa tuż po zakończeniu spotkania posłuchasz pomeczowych komentarzy!

Aktualności