Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Czas na #DerbyPółnocy!
Mateusz Lewandowski
2017-11-09 18:27:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczynają maraton, gdzie w ciągu 10 dni rozegrają aż 3 mecze. Na początek #DerbyPółnocy czyli piątkowe starcie z Treflem Gdańsk w Hali Urania! Bilety wciąż są dostępne!

Miniony tydzień dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn nie był zbyt udany. Podopieczni trenera Roberto Santilliego przegrali na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 0:3. Mimo to, olsztyńscy akademicy z dorobkiem 15 punktów wciąż znajdują się w górnej części tabeli, zajmując bardzo wysokie, 3. miejsce!

Mecz w Rzeszowie był szczególny dla Kuby Zabłockiego, libero olsztyńskiego zespołu, który po raz pierwszy w tym sezonie miał okazję do zaprezentowania się na ligowym parkiecie. – Nie spodziewałem się, że Trener da mi szanse właśnie w takim meczu – przyznaje zawodnik. - Miałem lekką tremę, gdyż nie często mam okazję pojawienia się na parkiecie, lecz po chwili ona minęła. Jeśli chodzi o sam mecz, to zostawiliśmy go już za sobą. Skupiamy się już tylko i wyłącznie na piątkowym spotkaniu przed własną publicznością.

Szansą na rehabilitację będą piątkowe #DerbyPomorza, czyli starcie przed własną publicznością z Treflem Gdańsk (godz. 18)! W kadrze ekipy znad Morza doszło do kilku zmian kadrowych – drużynę zasilili m.in. Piotr Nowakowski, TJ Sanders, Bradley Gunter czy Artur Szalpuk. To oni tworzą trzon Trefla Gdańsk, ale nie należy również zapominać o Mistrzu Świata z 2014 roku – Mateuszu Mice, Damianie Schulzu czy mającymi przeszłość w olsztyńskim klubie – Wojciechu Grzybie i Wojtku Ferensie.

W siedmiu rozegranych spotkaniach w tym sezonie, podopieczni trenera Andrei Anastasiego zgromadzili 13 punktów. Złożyło się na to 5 zwycięstw i 2 porażki, co daje 7. pozycję w tabeli. W ostatniej kolejce, Trefl niespodziewanie przegrał przed własną publicznością z Espadonem Szczecin 1:3.

- Drużyna z Gdańska w tym sezonie jest trochę nieprzewidywalna – podkreśla Zabłocki. – Z drugiej strony trzeba pamiętać, że mają w swoim szeregu dobrych zawodników, co pokazali we wcześniejszych wybranych spotkaniach. Musimy więc zwrócić uwagę na takich zawodników jak Mateusz Mika, Damian Schulz czy Artur Szalpuk. Każdy zawodnik ekipy z Gdańska stanowi duże zagrożenie, a naszym zadaniem jest je wyeliminować.

Zobacz w akcji Mistrza Świata - Mateusza Mikę! Kto wygra pojedynek na skrzydle - Tomas Rousseaux czy Artur Szalpuk? Który ze środkowych zaliczy więcej bloków - Kuba Kochanowski czy Piotr Nowakowski? Kto wygra wojnę włoskich trenerów - Roberto Santilli czy Andrea Anastasi?

Przyjdź i przeżyj te emocje TYLKO na żywo w Hali Urania!

Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk
Piątek, 10 listopada, godz. 18:00
Bilety: 25 i 15 złotych (ulgowe)
W dniu meczu bilety kupisz w:
* Siedzibie Klubu AZS (ul. Oczapowskiego 12), godzina 7:30-14:00
* W kasie biletowej Hali Urania od 16:00

Aktualności