Bezapelacyjne zwycięstwo w Bielsku-Białej!
Mateusz Lewandowski
2018-01-20 20:20:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, wygrywając na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała 3:1. Akademicy z Kortowa awansowali na 4. miejsce w ligowej tabeli! Statuetka MVP powędrowała do Tomasa Rousseaux!

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli siatkarze z Olsztyna, którzy po udanym ataku Jana Hadravy prowadzili 4:2. Straty wśród gospodarzy starał się odrobić Piotr Łukasik, a kiedy punkt zdobył Bartosz Janeczek, mieliśmy remis 6:6. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez chwilę, bowiem dzięki blokowi Robberta Andringi i udanym ataku Jana Hadravy, AZS powrócił do trzy punktowego prowadzenia (13:10). Akademicy z Kortowa prezentowali się lepiej od swojego przeciwnika w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co zaowocowało wygraniem inauguracyjnej partii 25:15.

Podrażnieni gospodarze od początku drugiego seta ruszyli do ataku. Raz po raz punkty zdobywali Łukasik i Cedzyński, czego efektem było prowadzenie BBTS 5:1. Straty w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur starali się odrabiać Kochanowski i Hadrava. Po kolejnym udanym ataku akademików z Kortowa, ich strata z sześciu punktów zmalała do dwóch (10:12). Przez dalszą część seta obie drużyny wymieniały mocne ataki na siatce, w postaci Rousseaux i Krikuna. Kiedy punkt z kontry zdobyła ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, na tablicy mieliśmy remis 20:20. Trzy bloki z rzędu Daniela Plińskiego w końcówce seta przesądziły o zwycięstwie olsztynian 25:22.

Trzecia odsłona sobotniego spotkania rozpoczęła się dość wyrównanie. Na ataki Andringi, gospodarze odpowiadali uderzeniami Tarasowa. Z przodu znajdowali się jednak gospodarze, a gdy punkt zdobył Janeczek, BBTS objął dwupunktowe prowadzenie (11:9). Straty starali się odrabiać Pliński i Rousseaux, lecz to okazało się za mało. Gdy kolejnym udaniem atakiem popisał się Janeczek, BBTS prowadził 20:15. Ostatecznie trzeci set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:17, którzy przedłużyli swoje szanse w tym meczu.

Olsztynianie od początku czwartego seta ruszyli do ataku – po wygranej walce na siatce Andringi, Indykpol AZS prowadził 4:2. Bielszczanie dość szybko odrobili straty, jednak po chwili to znów ekipa z Kortowa miała dwa punkt przewagi (6:4). Od tego momentu na parkiecie przeważali siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur, a raz po raz swoją zdobycz powiększali Pliński i Rousseaux. Ostatecznie goście wygrali czwartego seta 25:15, jak i całe spotkanie 3:1.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają 3 lutego, przed własną publicznością z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (godz. 14:45)! Kup bilet już teraz!

BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (15:25,22:25,25:17,15:25)

BBTS: Peacock, Łukasik (4), Janeczek (14), Cedzyński (14), Gaca (1), Bucki (2), Jaglarski (libero) oraz Kirkun (11), Siek, Tarasow (18), Maciończyk,

Indykpol AZS: Woicki (1), Zniszczoł (2), Kochanowski (11), Rousseaux (19), Andringa (9), Hadrava (25), Żurek (libero) oraz Pliński (6), Kańczok (1), Scheerhoorn, Makowski, Zabłocki (libero)

MVP: Tomas Rousseaux