Mistrz Polski lepszy w Uranii
Mateusz Lewandowski
2018-02-03 16:50:00
Zdjęcie do aktualności
Choć walki nie można odmówić, to tego dnia lepszy okazał się zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Mistrz Polski w siatkarskim święcie w Hali Urania okazał się lepszy, wygrywając 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Mateusz Bieniek.

Sobotni hit w Hali Urania, przy wypełnionej po brzegi publiczności, rozpoczął się wyrównanie. Na ataki Jana Hadravy, goście odpowiadali uderzeniami Maurice Torresa. Gdy Sam Deroo z Łukaszem Wiśniewskim zablokowali czeskiego atakującego Indykpolu AZS, ZAKSA objęła trzypunktowe prowadzenie (9:6). Straty w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur starał się odrobić Daniel Pliński, lecz goście wykazywali się większą skutecznością w obronie oraz w kontratakach. Gdy o drugą przerwę poprosił Roberto Santilli, Mistrz Polski prowadził 17;10. I gdy wydawało się, że kędzierzynianie pewnie wygrają pierwszą partię, dobrą zmianę dał Mateusz Kańczok, który zdobył 4 punkty z rzędu. Ostatecznie to goście była górą w pierwszej partii, wygrywając 25:17.

Drugi set ponownie rozpoczął się bardzo wyrównanie. Gdy punkty zdobywał Tomas Rousseaux, goście odpowiadali uderzeniami Torresa. Gdy kolejnym atakiem popisał się belgijski przyjmujący, akademicy z Kortowa objęli prowadzenie 5:3. W tej odsłonie to podopieczni trenera Roberto Santilliego byli na fali – raz po raz udanym atakami popisywali się Robbert Andringa i Rousseaux. Gdy ten drugi zdobył punkt blokiem, gospodarze prowadzili 15:11. ZAKSA nie oddała jednak pola, mozolnie odrabiając straty. Grę na swoje barki wziął Deroo i to głównie dzięki temu liderzy tabeli odrobili straty i wyszli na prowadzenie (17:18). O losach seta zadecydowała wyrównana końcówka, w której górą przyjezdni, zwyciężając 25:22.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od dwóch punktów przewagi ZAKSY. Olsztynianie od początku ruszyli do odrabiania strat – m.in. dzięki atakom Hadravy. Jednak gdy asem serwisowym popisał się Rafał Szymura, goście prowadzili 6:2. Podopieczni trenera Roberto Santilliego tanio skóry nie sprzedali. Sygnał do ataku dali Hadrava i Michał Żurek, lecz to tego dnia było to za mało.  Długie i efektowne akcje kończyły się udanymi uderzeniami m.in. Szymury i Wiśniewskiego. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem ZAKSY 25:15, jak i całe spotkanie 3:0.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w najbliższy piątek, na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Początek o godz. 18, a transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM.

Trwa również sprzedaż biletów na mecz z Aluron Virtu Warta Zawiercie – sobota, 17.02, godz. 17:00 – www.indykpolazs.pl/bilety!

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:2 (17:25,22:25,15:25)

Indykpol AZS: Woicki (2), Pliński (4), Kochanowski (4), Rousseaux (6), Andringa (8), Hadrava (8), Żurek (libero) oraz Kańczok (5), Makowski, Buchowski (3)

ZAKSA: Toniutti (1), Szymura (8), Deroo (16), Bieniek (8), Wiśniewski (10), Torres (11), Zatorski (libero) oraz Jungiewicz

MVP: Mateusz Bieniek