Cenny punkt w Bełchatowie
Mateusz Lewandowski
2018-02-09 21:20:00
Zdjęcie do aktualności
W pełnym emocji, dramaturgii i zwrotów akcji spotkaniu, lepsi okazali się siatkarze PGE Skry Bełchatów, wygrywając przed własną publicznością z Indykpolem AZS Olsztyn 3:2. Statuetkę MVP odebrał Srećko Lisiniac.

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy po asie serwisowym Kuby Kochanowskiego prowadzili 2:0. Bełchatowianie jednak szybko odrobili straty, choć z przodu znajdowali się siatkarze Indykpolu AZS. Gdy Bartosz Bednorz pomylił się w ataku, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła 6:4. W momencie, gdy Paweł Woicki popisał się asem, akademicy z Kortowa prowadzili 10:5. Starty u gospodarzy starali się odrabiać Srećko Lisiniac i Bednorz. To było za mało, ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gości 25:18.

Początek drugiej partii był bardziej wyrównany – na bloki Plińskiego, Skra odpowiedziała uderzeniami Wlazłego. Gdy gospodarze pomylili się w ataku, Indykpol AZS miał dwa punkty przewagi (4:2). Fantastyczną grą w obronie wykazywał również Michał Żurek, a po błędzie Milana Ebadipoura w zagrywce, było 9:6 dla Indykpolu AZS. Gospodarze zaczęli mozolnie odrabiali straty, co przyniosło skutek. Gdy potrójny blok gości obił Ebadipour, na tablicy wyników mieliśmy remis (14:14). Olsztynianie dość szybko odbudowali przewagę, gdy po bloku Kochanowskiego był 16:14. O losach seta zadecydowała wyrównana końcówka, w której lepsi byli olsztynianie, wygrywając 25:23.

Trzeci set również rozpoczął się bardzo wyrównanie, a z przodu znajdowali się akademicy z Olsztyna. Gdy udanym atakiem ze środka popisał się Kochanowski, Indykpol AZS prowadził 4:3. I choć olsztynianie mieli dwa punkty przewagi, to as serwisowy Marcina Janusza spowodował remis (6:6), po chwili prowadzenie PGE Skry. Gospodarze m.in. dzięki atakom Lisiniaca wypracowali 3 punkty przewagi (10:7). Tym razem to bełchatowianie przeważali na boisku, choć goście prowadzili twardą i wyrównaną walkę. Gospodarze utrzymywali przez większość seta trzypunktową przewagę, którą dowieźli do końca, wygrywając 25:22 i przedłużając swoje szanse na ostateczne zwycięstwo.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0. Goście za sprawą asa Hadravy szybko doprowadzili do wyrównania, a dzięki Plińskiemu wyszli na prowadzenie (3:2). Od tego momentu trwała walka punkt za punkt, a bełchatowianie przejęli inicjatywę po ataku Lisiniacia i błędzie Kochanowskiego (9:7). Od tego momentu przewaga Skry rosła, a po asie serwisowym Nikolaya Pencheva było 13:8. Punkty zdobywali Penchev i Ebadipour, a straty w ekipie starał się niwelować Adrian Buchowski. Ostatecznie czwarta odsłona zakończyła się zwycięstwem Bełchatowian 25:14 i o losach spotkania musiał zadecydować tie-break.

Ostatnia partia piątkowego spotkania zaczęła się od prowadzenia gospodarzy 2:0 (atak Ebadipoura). Straty w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur starali się odrabiać Pliński i Hadrava. Przy zmianie stron to gospodarze schodzili przy prowadzeniu 8:5. Olsztynianie walczyli do samego końca – gdy asem serwisowym popisał się Kochanowski, Skra prowadziła tylko jednym punktem (10:9). Pojedynczy blok Rousseaux na Wlazłym sprawił, że olsztynianie doprowadzili do wyrównania (13:13). Emocjonująca końcówka tie-break zakończyła się zwycięstwem PGE Skry 18:16.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w sobotę, 17 lutego w Hali Urania z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Sprzedaż internetowa trwa do soboty, 10 lutego do godziny 12:00 (indykpolazs.pl/bilety), a od poniedziałku wejściówki do nabycia w siedzibie Klubu, Miejskiej Informacji Turystycznej i sklepie EYE Sport.

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25,23:25,25:22,25:14,18:16)

PGE Skra: Janusz (2), Kłos (17), Lisiniac (25), Ebadipour (16), Bednorz (1), Wlazły (21), Piechocki (libero) oraz Penchev (8), Nedeljković, Czarnowski

Indykpol: Woicki (2), Pliński (11), Kochanowski (9), Rousseaux (13), Andringa (5), Hadrava (20), Żurek (libero) oraz Scheerhoorn (1), Kańczok, Makowski, Buchowski (3), Zniszczoł

MVP: Srećko Lisiniac