Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Pójść za ciosem w Gdańsku
Mateusz Lewandowski
2018-03-06 19:39:00
Zdjęcie do aktualności
Zaledwie trzy dni po wygranym starciu z Asseco Resovią Rzeszów, akademików czeka walka o kolejne ligowe punkty. Indykpol AZS Olsztyn w środę, zmierzy się na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Początek o 20:30, transmisja w Polsacie Sport i Radio UWM FM!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po zwycięskim boju nad Asseco Resovią Rzeszów, awansowali na 6. miejsce w ligowej tabeli. Przypomnijmy, akademicy z Kortowa pokonali ekipę z Podkarpacia 3:1 i liczą się w walce o fazę play-off. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostało 7 spotkań, a rywalami będą m.in. z Trefl Gdańsk, Curpum Lubin czy ONICO Warszawą, czyli zespoły, które biją się o czołową „szóstkę”.

- Nie przesadzał bym ze zbytnią euforią po tym spotkaniu, gdyż był to tylko jeden ligowy mecz – tonuje emocje Kuba Kochanowski, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.Fakt, to był bardzo ważny pojedynek, ale nadal tylko jedna potyczka o ligowe punkty.  Cieszy nas to, iż jeśli nałożymy na siebie dużą presję, to ona nas motywuje, a nie działa odwrotnie. Teraz większość spotkań będzie bardzo ważna, więc jest to dobry prognostyk na przyszłość.

Ligowe zmagania nabierają tempa – zaledwie 3 dni po batalii w Uranii, akademicy we wtorkowe południe wyjechali do Gdańska, aby dzień później rozegrać wyjazdowe starcie z Treflem Gdańsk (godz. 20:30, transmisja w Polsacie Sport i Radiu UWM FM). Ekipa znad Morza obecnie zajmuje w ligowej tabeli 4. miejsce, z dorobkiem 46 punktów. Złożyło się na to 17 zwycięstw i tylko 6 porażek. W ostatnim ligowym meczu, podopieczni trenera Andrea Anastasiego pokonali na wyjeździe Espadon Szczecin bez straty seta.

Trzon drużyny z Gdańską stanowią m.in. Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Maciej Olednerek czy Piotr Nowakowski. Nie należy również zapominać o atakującym Damianie Schulzu, który przewodzi w rankingu największej liczby statuetek MVP – 6 (dla porównania, najwięcej statuetek MVP u akademików z Kortowa ma Jan Hadrava – 5).  Przypomnijmy, że w pierwszym starciu między tymi zespołami, lepsze okazały się „Gdańskie lwy”, wygrywając w Hali Urania 3:2.

- Drużyna z Gdańska posiada bardzo dobrych siatkarzy na lewym skrzydle – zwraca uwagę środkowy AZS. - Wszystko zależy jednak od dyspozycji dnia. Były takie mecze, gdzie to albo Mateusz Mika albo Artur Szalpuk wzięli na siebie ciężar gry. Warto również pamiętać o Damianie Schulzu. Trefl dobrze rozgrywa również akcje przy wysokich piłkach. Cały zespół jest bardzo dobrze poskładany. Na pierwszy rzut oka nie ma żadnej luki, którą można by było wykorzystać.

I dodaje: - W gdańskiej hali zawsze czułem się bardzo dobrze i mam nadzieję, że w środę będzie tak samo.

Początek środowego meczu o godzinie 20:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport i Radio UWM FM. Po końcowym gwizdku zapraszamy do akademickiej rozgłośni radiowej, na gorące komentarze bohaterów spotkania.

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom
Niedziela, 18 marca, godz. 14:45
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
Kup bilet
* Zamknięcie sprzedaży internetowej w sobotę, 10 marca o godzinie 12:00

 

Aktualności