Pojedynek sąsiadów w tabeli w Lubinie
Mateusz Lewandowski
2018-03-10 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotni poranek wyruszyli w długą drogę do Lubina, aby w niedzielny wieczór zmierzyć się z miejscowym Cuprum. Początek o godzinie 20, transmisja w Polsacie Sport i Radio UWM FM!

Walka o fazę play-off trwa w najlepsze. W ostatniej ligowej kolejce, po trwającym prawie dwie i pół godziny spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać na wyjeździe wyższość Trefla Gdańsk. Choć dwie pierwsze partie zakończyły się zwycięstwem akademików z Kortowa, to w kolejnych setach górą byli podopieczni trenera Andrea Anastasiego. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zdobyła ligowy punkt i wciąż ma szansę na awans do czołowej „szóstki”. Akademicy mają tylko dwa punkty straty do zajmującego szóste miejsce, ekipy Jastrzębskiego Węgla.

- Przez pierwsze dwa sety inicjatywa była po naszej stronie, lecz nie wykorzystaliśmy jej w pełni – przyznał po meczu Adrian Buchowski, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – W kolejnych partiach daliśmy się rozegrać zespołowi z Gdańska. W trzecim secie nie byliśmy już tak agresywni na zagrywce i atakiem. Gospodarze to wykorzystali i dlatego to Trefl mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotni poranek wyruszyli w długą drogę do Lubina, aby w niedzielny wieczór zmierzyć się z miejscowym Cuprum (godz. 20:00, transmisja w Polsacie Sport i Radio UWM FM). Podopieczni trenera Patricka Duflosa tracą dwa punkty do akademików z Olsztyna. Ekipa z Dolnego Śląska, zgromadziła 38 „oczek” – złożyło się na to 13 zwycięstw i 11 porażek. W środowej kolejce, Cuprum przegrało na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów 0:3.

Trzon drużyny stanowią Łukasz Kaczmarek, Michał Masny, Piotr Hain czy Robert Taht. Kaczmarek to drugi najlepszy punktujący całej ligi – atakujący Cuprum zdobył do tej pory 406 punktów (najwięcej, bo 435 ma Jan Hadrava). Przypomnijmy, że w poprzednim meczu Cuprum z olsztynianami, wygranym 3:0 przez AZS, Kaczmarek zdobył aż 26 punktów.

On i Michal Masny to dwaj najlepsi zawodnicy Cuprum – uważa Jan Hadrava, atakujący Indykpolu AZS. – Żeby wygrać w niedzielę, musimy być skoncentrowani i agresywni przez cały mecz. Nie możemy mieć przestojów, bo ostatnio często nam się to zdarza.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 20. Bezpośrednią relacją przeprowadzi Polsat Sport i Radio UWM FM. Po spotkaniu zapraszamy do akademickiej rozgłośni radiowej, na pomeczowe komentarze bohaterów konfrontacji.