Pewne zwycięstwo w Lubinie!
Mateusz Lewandowski
2018-03-11 22:30:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pewnie pokonali na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1 i wciąż #GramyO6! Statuetka MVP powędrowała do Tomasa Rousseaux, który zdobył aż 31 punktów!

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po bloku Dawida Gunii prowadzili 3:0. Po niemrawym początku, podopieczni trenera Roberto Santilliego mozolnie zaczęli odrabiać straty. Po ataku Kuby Kochanowskiego, AZS miał tylko punkt straty (7:8). Po obu stronach siatki punktowali Łukasz Kaczmarek i Robbert Andringa. Gdy Tomas Rousseaux skutecznie obił blok lubinian, mieliśmy remis 11:11. Chwilę później ten sam zawodnik wyprowadził AZS na prowadzenia (13:12). Od tego momentu walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie o losach seta zadecydowała końcówka, wygrana przez gospodarzy 25:23.

Drugi set lepiej zaczęli goście. Po bloku pary Miłosz Zniszczoł – Jan Hadrava, AZS prowadził 2:1. Chwilę później, gdy Paweł Woicki zablokował Filipa Bieguna, przyjezdni mieli już cztery punkty przewagi (6:2). Podrażnieni „Miedziowi” ruszyli do odrabiania straty – po ataku Łukasza Kaczmarka, olsztynianie byli tylko o punkt z przodu (10:9). Ale taki stan rzeczy trwał tylko chwilę - gdy Tomas Rousseaux obił Dawida Gunie, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła 12:9. Raz po raz mocnymi uderzeniami popisywał się Robbert Andringa, a po jego skutecznym ataku było już 18:13. Akademicy nie dali sobie wydrzeć tak dużej przewagi, wygrywając druga partię 25:21.

Po 10-cio minutowej przerwie, początek trzeciej odsłony był lepszy dla siatkarzy Cuprum, którzy prowadzili 3:1. Taki stan rzeczy trwał tylko chwile, bowiem po asie Hadravy i wykorzystanej kontrze Rousseaux, AZS miał punkt przewagi (4:3). Od tego momentu na parkiecie karty rozdawali tylko akademicy z Kortowa. Dobra gra olsztynian w obronie i ataku sprawiła, iż goście po bloku belgijskiego przyjmującego mieli znaczną przewagę (14:9). I tak jak w poprzedniej partii, tak i teraz siatkarze Indykpolu AZS pozwoli przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł, wygrywając 25:20.

Początek czwartej partii był wyrównany. Na taki Haina, goście odpowiadali uderzeniami Rousseaux. Gdy asem popisał się Adrian Patucha, Cuprum prowadziło 5:3. Rolę po chwili się jednak odwróciły, bowiem po bloku Kochanowskiego na Hainie, mieliśmy remis 6:6. Oba zespoły grały punkt za punkt, lecz z przodu znajdowali się gospodarze. Taki stan rzeczy trwał do stanu 13:13. Najpierw skutecznie zablokował Hadrava, a potem to gospodarze pomylili się w ataku, w efekcie czego AZS objął prowadzenie 15:13. Ostatecznie set zakończył się pewnym zwycięstwem gości 25:18, jak i całe spotkanie 3:1.

Kolejne spotkanie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w niedzielę, w Hali Urania z Cerradem Czarni Radom (godz. 14:45)! Kup bilet w siedzibie Klubu, Miejskiej Informacji Turystycznej i EYE Sport!

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:23,21:25,20:25,18:25)

Cuprum: Masny (7), Kaczmarek (9), Biegun (6), Gunia (13), Hain, Taht (14), Kryś (libero) oraz Patucha (7), Gorzkiewicz, Terzić (1) Makoś (libero)

Indykpol AZS: Woicki (3), Pliński (1), Kochanowski (9), Rousseaux (31), Andringa (14), Hadrava (14), Żurek (libero) oraz Zniszczoł (6), Makowski, Kańczok, Zabłocki (libero)

MVP: Tomas Rousseaux

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom
Niedziela, 18 marca, godz. 14:45
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
Kup bilet w:
* Siedzibie Klubu AZS (ul. Oczapowskiego 12), od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30 (w poniedziałek 12.03 w godzinach 7:30 - 13:00)
* Miejskiej Informacji Turystycznej (Ratusz, wejście od ul. 1 Maja), od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 16:00
* sklepie EYE Sport (ul. Kościuszki 43), od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00, w sobotę w godzinach 10:00 - 14:00
* W dniu meczu, w kasie biletowej Hali Urania od godziny 13:00