Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
#GramyOFinał!
Mateusz Lewandowski
2018-04-24 16:41:00
Zdjęcie do aktualności
Po dziesięciu latach siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn znów zagrają o medale! Początek pierwszego półfinału z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Hali Urania w środę o 20:30!

Prawdziwy rollercoaster przeżyli siatkarze i kibice Indykpolu AZS Olsztyn. W I rundzie fazy play-off, olsztynianie zmierzyli się z Asseco Resovią Rzeszów. Choć pierwsze spotkanie w Hali Urania wygrali przyjezdni (3:2), to weekend należał już tylko do akademików. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur najpierw w sobotę, wygrała 3:1, wyrównując stan rywalizacji. W niedzielnej bitwie o półfinał, podopieczni trenera Roberto Santilliego ponownie okazali się lepsi, ponownie wygrywając 3:1.

- Z Rzeszowa wróciliśmy dopiero o 3 w nocy – mówi Michał Żurek, libero Indykpolu AZS Olsztyn.Jeśli chodzi o formę fizyczną podczas ostatnich dni, to czuje się bardzo dobrze. Co ciekawe, większe zmęczenie odczuwałem w sobotę niż w niedzielę, co jest normalne – gdy wygrywasz, to czujesz się znacznie lepiej. Trenujemy ciężko, po 2 godziny dziennie, to  też organizm jest przygotowany na taki wysiłek.

I dodaje: - Gdy siedziałem w samochodzie i wracałem do domu, to myślałem już tylko o półfinałowym starciu z ZAKSĄ.

Indykpol AZS Olsztyn w półfinale zmierzy się z Mistrzem Polski - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle! Rywalizacja również toczy się do dwóch zwycięstw, a przy remisie 1:1 o awansie do finału zadecyduje trzeci mecz. Pierwszy już w środę, w Hali Urania o godzinie 20:30! Drugie spotkanie w sobotę, a ewentualne trzecie w niedziele, w Kędzierzynie-Koźlu.

Podopieczni dobrze znanego w Olsztynie trenera Andrea Gardiniego zajęli 1. miejsce w fazie zasadniczej. ZAKSA zdobyła 75 punktów, wygrywając aż 25 spotkań. Mistrzowie Polski w ostatnim meczu, jakim było zakończenie fazy zasadniczej, musieli uznać wyższość PGE Skry Bełchatów, przegrywając 0:3.

Trzon drużyny ZAKSY stanowią: Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski, Sam Deroo, Maurice Torres, Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski czy Rafał Buszek. Libero ZAKSY uplasował się na 5. miejscu w rankingu przyjmujących po fazie zasadniczej (55,75% dokładnego przyjęcia). Torres był natomiast najlepszym zagrywającym w swojej drużynie – na swoim koncie ma 31 asów serwisowych.

- Jest to najbardziej wymagający przeciwnik – podkreśla siatkarz akademików z Kortowa. – Nasze pojedynki w tym sezonie wyglądały jak rywalizacja ZAKSY w walce o Final Four Ligi Mistrzów. Zarówno my, jak i Friedrichshafen pojechaliśmy do Kędzierzyna, myśląc, że można z nimi wygrać. Gdy ZAKSA przyjechała do Olsztyna, teoretycznie na trudniejszy teren, to nie dała nam nawet ugryźć palca. Środowy półfinał będzie piękną reklamą oraz świętem siatkówki w Olsztynie. My jesteśmy drużyną, która się nie poddaje i nie ma nic do stracenia. Zrobimy wszystko, aby wygrać!

Pomóż akademikom awansować do Wielkiego Finału! Który z kolegów z reprezentacji Belgii okaże się lepszy - Tomas Rousseaux czy Sam Deroo? Kto wygra pojedynek rozgrywających - Paweł Woicki czy Benjamin Toniutti? Który z atakujących będzie miał większą skuteczność - Jan Hadrava czy Mauricce Torres? Kto wygra pojedynek włoskich trenerów - Roberto Santilli czy Andrea Gardini?

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Środa, 25 kwietnia, godzina 20:30
BILETÓW BRAK
Bezpośrednia transmisja:
* Polsat Sport
* Radio UWM FM

 

Aktualności