Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Posłuchaj pomeczowych wywiadów!
Mateusz Lewandowski
2018-04-26 10:57:00
Zdjęcie do aktualności
Posłuchaj, co po meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle powiedzieli Roberto Santilli i Miłosz Zniszczoł na antenie Radia UWM FM.

Pierwszy mecz półfinałowy dostarczył kibicom wielu emocji. Po ponad dwóch i pół godzinach gry, po tie-breaku lepsi okazali się siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W rywalizacji do dwóch zwycięstw, Mistrzowie Polski prowadzą 1:0. Drugi mecz w sobotę, w Kędzierzynie-Koźlu (godz. 20:30), a ewentualny trzeci, dzień później o tej samej porze również w Kędzierzynie-Koźlu.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy lepiej sprawowali się w przyjęciu (55% dokładnego przyjęcia przy 52% dokładnego przyjęcia ZAKSY) oraz zanotowali większą liczbę asów serwisowych (7:2). Podopieczni trenera Andrea Gardiniego wykazali się natomiast nieco większą skutecznością w ataku (51% skuteczności przy 49% skuteczności ekipy ze stolicy Warmii i Mazur) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (9:5).

Najskuteczniejszym siatkarzem wśród gospodarzy był Jan Hadrava (28 pkt.), a u przyjezdnych Maurice Torres i Sam Deroo (23 pkt.)

Posłuchaj pomeczowych wywiadów na antenie Radia UWM FM

Roberto Santilli

Miłosz Zniszczoł

 

Aktualności