Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
W Kędzierzynie-Koźlu o finał!
Mateusz Lewandowski
2018-04-27 19:10:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątkowy poranek wyruszyli w długą drogę do Kędzierzyna-Koźla, aby dzień później zmierzyć się z ZAKSĄ. Początek spotkania o 20:30! Ewentualny trzeci mecz, w niedziele o tej samej porze!

W środowy wieczór Hala Urania odleciała, a było blisko, aby przeniosła się w inną galaktykę. Przy wypełnionym po brzegi olsztyńskim obiekcie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn walczyli w półfinale PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji. Po ponad dwóch i pół godzinach gry, po tie-breaku lepsi okazali się Mistrzowie Polski. W rywalizacji do dwóch zwycięstw, prowadzą oni 1:0.

- Choć mierzyliśmy się z wielkim zespołem, to mieliśmy swoje szanse na wygranie tego spotkania – powiedział chwilę po meczu Miłosz Zniszczoł, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. – Czuje lekki niedosyt, gdyż mogliśmy rozstrzygnąć tą konfrontację na swoją korzyść. Mieliśmy swoje szanse w trzecim secie. Po raz kolejny w potyczkach z ZAKSĄ dały o sobie znać zagrywki Łukasza Wiśniewskiego. Narobił nam trochę szkody w tym elemencie gry. Niestety prowadząc w końcówce, ostatecznie przegraliśmy. Mimo wszystko uważam, że pokazaliśmy kawał dobrej siatkówki i jesteśmy zadowoleni z poziomu gry.

I dodaje: - Jestem w Olsztynie czwarty sezon i nigdy nie było takiego dopingu jak podczas tego meczu. To było coś niesamowitego.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy lepiej sprawowali się w przyjęciu (55% dokładnego przyjęcia przy 52% dokładnego przyjęcia ZAKSY) oraz zanotowali większą liczbę asów serwisowych (7:2). Podopieczni trenera Andrea Gardiniego wykazali się natomiast nieco większą skutecznością w ataku (51% skuteczności przy 49% skuteczności ekipy ze stolicy Warmii i Mazur) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (9:5).

Najskuteczniejszym siatkarzem wśród gospodarzy był Jan Hadrava (28 pkt.), a u przyjezdnych Maurice Torres i Sam Deroo (23 pkt.)

Akademicy z Olsztyna wciąż mają szansę na awans do wielkiego finału! Aby tak się stało, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musi najpierw wygrać sobotnie, wyjazdowe spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu (godz. 20:30, transmisja w Polsacie Sport i Radio UWM FM). Przy remisie 1:1, o zwycięstwie zadecyduje trzecie spotkanie, które zostało zaplanowane dzień później, w tym samym miejscu i o tej samej porze.

- W czwartek mieliśmy lekki trening, połączony z siłownią – podkreśla Zniszczoł. – W fazie play-off bardziej odpoczywamy niż trenujemy, ale jak widać, przynosi nam to dobre efekty. W sobotę wyjdziemy na parkiet zmotywowani i zagramy na 100%!

Początek sobotniego spotkania w Kędzierzynie-Koźlu o godzinie 20:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport i Radio UWM FM. Po spotkaniu zapraszamy do Radia UWM FM, gdzie zostaną przeprowadzone wywiady z bohaterami konfrontacji.

Ewentualny trzeci mecz, odbędzie się również w Kędzierzynie-Koźlu, w niedzielę o godzinie 20:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport i Radio UWM FM.

Aktualności