Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Ostateczne rozstrzygnięcia w Gdańsku
Mateusz Lewandowski
2018-05-04 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
W ten weekend wszystko się wyjaśni! Akademicy wciąż mają szanse na brązowy medal! W sobotę drugie, a w niedziele ew. trzecie spotkanie z Treflem Gdańsk!

W pierwszym meczu o brązowy medal nie brakowało emocji i dramaturgii. Choć siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn prowadzili już 2:0 w starciu przed własną publicznością z Treflem Gdańsk, to w kolejnych partiach górą byli siatkarze znad Morza. Podopieczni trenera Andrea Anastasiego wygrali 3:2, obejmując prowadzenie w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1:0.  

- W tym sezonie ciągnie się za nami maksyma, że kto nie wygrywa 2:0, ten przegrywa 2:3 – ocenił chwilę po meczu Adrian Buchowski, przyjmujący Indykpolu AZS.Daliśmy szansę Treflowi, odpuszczając w zagrywce. Oni zaczęli grać spokojniej i pewniej. Przegraliśmy, ale wciąż jesteśmy pozytywnie nastawieni. Gramy w gronie najlepszych polskich drużyn, gdzie zazwyczaj decydują 2-3 punkty. Mimo wielu zagranych meczów i setów, wciąż mamy siłę i motywację na wygrywanie.

Patrząc w pomeczowe statystyki, podopieczni trenera Roberto Santilliego lepiej sprawowali się w przyjęciu (51% dokładnego przyjęcia przy 47% dokładnego przyjęcia gdańszczan) oraz zanotowali większą liczbę asów serwisowych (6:3). Zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego byli nieco skuteczniejsi w ataku (47% skuteczności przy 46% skuteczności olsztynian) oraz zaliczyli większą liczbę bloków (18:17).

Najskuteczniejszym siatkarzem wśród gospodarzy był Jan Hadrava (24 pkt.), a wśród przyjezdnych Damian Schulz (22 pkt.).

Akademicy z Olsztyna wciąż mają szansę na awans na brązowy medal! Aby tak się stało, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur musi najpierw wygrać sobotnie, wyjazdowe spotkanie w gdańskiej Ergo Arenie (godz. 17:30, transmisja w Polsacie Sport i Radio UWM FM). Odbędzie się on przy dodatkowym dopingu prawie 200 osób, które przyjadą wraz z olsztyńskim Klubem Kibica! Przy remisie 1:1, o zwycięstwie zadecyduje trzecie spotkanie, które zostało zaplanowane dzień później, w tym samym miejscu i o tej samej porze.

- Mam nadzieję i wierzę w to, że powtórzymy to, co wydarzyło się w Rzeszowie – przekonuje Buchowski. – Do Gdańska jedziemy z podniesionym głowami. Wszystko będzie zależało od sobotniego spotkania. Jeśli wygramy, to wierzę, że razem z naszymi niesamowitymi kibicami przywieziemy w niedzielę do Olsztyna brązowy medal!

Początek sobotniego spotkania w Ergo Arenie o godzinie 17:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport i Radio UWM FM. Po spotkaniu zapraszamy do Radia UWM FM, gdzie zostaną przeprowadzone wywiady z bohaterami konfrontacji.

Ewentualny trzeci mecz, odbędzie się również w Gdańsku, w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport i Radio UWM FM.

Aktualności