Zwycięstwo i porażka na początek ME Juniorów
Mateusz Lewandowski
2018-07-15 18:00:00
Zdjęcie do aktualności
Reprezentacja Polski Juniorów do lat 20 z Mateuszem Porębą w składzie rozpoczęła Mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni na początek rywalizacji w grupie, odnotowali jedną porażkę i jedno zwycięstwo.

W sobotnim meczu inauguracyjnym reprezentacji Polski pod wodzą Mariusza Sorydla, musiała uznać wyższość ekipie Belgii, ulegając w trzech setach. Po pierwszej partii, która dość gładko przebiegła pod dykdanto Belgów (25:13), w kolejnych dwóch kibice obserwowali wyrównaną i zaciętą rywalizację. Niestety, w każdej z tych partii lepsi okazywali się rywale (23:25, 29:31), którzy zainkasowali komplet punktów. Mateusz Poręba zdobył w tym meczu 6 punktów.

Dzień później biało-czerwoni zmierzyli się z Rosją. Choć pierwsze dwa sety zostały wygrane przez Rosjan (26:24, 25:23), to w kolejnych odsłonach górą byli Polacy. Dobra gra w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła oraz większa skuteczność w ataku, przyniosły porządane efekty. Reprezentacja Polski wygrała trzecią, czwartą i piątą partię (25:19, 25:18, 15:9), odnosząc pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Europy. Reprezentant Indykpolu AZS zdobył 5 punktów.