Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Juniorzy kończą na 6. miejscu
Mateusz Lewandowski
2018-07-22 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
Mateusz Poręba z reprezentacją Polski do lat 20, zakończył zmagania w Mistrzostwach Europy na 6. miejscu!

Reprezentacja Polski Juniorów do lat 20 z dwiema porażkami zakończyła fazę grupową Mistrzostw Europy. W dwóch pierwszych spotkaniach, o czym informowaliśmy za pośrednictwem naszej strony internetowej, biało-czerwoni musieli uznać wyższość Belgii (0:3), a następnego dnia pokonała Rosja (3:2). Kolejne dwa spotkania, to dwie wygrane - kolejno z Francją i Turcją (oba po 3:1). Ostatni mecz fazy grupowej, decydował o awansie do półfinału. Mateusz Poręba i jego koledzy zmierzyli się z reprezentacją Włoch. Po czterech setach to rywale byli górą, świętując awans do najlepszej czwórki, a Polakom pozostała gra o miejsca 5-8.

W sobotniej konfrontacji o rozstawienie, podopieczni trenera Mariusza Sordyla pewnie pokonali 3:1 reprezentację Białorusi. Dzięki temu zwycięstwu, w niedzielę juniorzy zagrali o 5. miejsce. W ostatnim spotkaniu podczas Mistrzostw Europy, biało-czerwoni musieli w czterech partiach uznać wyższość Niemcom, w efekcie zajmując 6. miejsce. 

Złote medale zdobyli Rosjanie, którzy po tie-breaku w wielkim finale pokonali Czechów. Na najniższym stopniu podium stanęli Belgowie.

fot. CEV

 

Aktualności