Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Robbert Andringa nie wystąpi na Mistrzostwach Świata
Mateusz Lewandowski
2018-08-16 11:35:00
Zdjęcie do aktualności
Powodem absencji zawodnika jest kontuzja, której przyjmujący reprezentacji Holandii i Indykpolu AZS Olsztyn, doznał podczas zgrupowania kadry.

Sezon reprezentacyjny dla Robberta Andringi rozpoczął się już w połowie maja, od rywalizacji w Lidze Europejskiej. Holendrzy zajęli w grupie drugie miejsce, nie awansując do turnieju finałowego. Kilka tygodni później, przyjmujący Indykpolu AZS wraz z kolegami z drużyny, rozpoczęli przygotowania do wrześniowych Mistrzostw Świata.

Niestety, siatkarz ze stolicy Warmii i Mazur nie pomoże swojej reprezentacji w Mistrzostwach Świata. Podczas środowego (tj. 15.08.2018) treningu, Andringa niefortunnie upadł po ataku – podejrzewane jest złamanie kości śródstopia. Kontuzja uniemożliwia siatkarzowi wyjazd z reprezentacją Holandii na turniej do Włoch i Bułgarii. Robbert, jak i sztab szkoleniowy olsztyńskiego klubu, czekają na wyniki kolejnych, szczegółowych badań lekarskich.

 - Jestem smutny, że odniosłem kontuzje właśnie w takim momencie – przyznaje Robbert Andringa. - Ale tak już jest i nie mogę już tego zmienić. Dlatego spoglądanie w przeszłość nie ma sensu. Myślę teraz tylko o tym, co będzie przede mną – kiedy odzyskam 100% sprawności i będę mógł wrócić do treningów.

Aktualności