Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Czas na pierwszy sparing!
Mateusz Lewandowski
2018-08-29 12:37:00
Zdjęcie do aktualności
W czwartek oraz piątek w Iławie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają pierwsze spotkania sparingowe w okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem akademików będzie Trefl Gdańsk.

6 sierpnia siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Do drużyny dołączyły nowe twarze –  Marcel Lux, Sergii Kapelus, Jakub Urbanowicz w roli przyjmujących; Paweł Pietraszko, Sebastian Warda, Mateusz Poręba w roli środkowych oraz Radosław Gil jako rozgrywający. Przez pierwszy okres, z drużyną nie trenowali Marcel Lux (udział w kwalifikacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy) oraz Robbert Andringa. Przyjmujący reprezentacji Holandii w przygotowaniach do Mistrzostw Świata przeszkodziła kontuzja, która wyklucza go z udziału w turnieju.

Na czym skupia się sztab szkoleniowy w pierwszych tygodniach przygotowań? – Naszym celem na ten moment jest zbudowanie podstaw – wyjaśnia Roberto Santilli, trener Indykpolu AZS Olsztyn.Pracujemy również nad kondycją fizyczną. Wszyscy ćwiczą bardzo ciężko, a atmosfera jest dobra. Od początku przygotowań mam również sporą ilość zawodników do dyspozycji, ponieważ początkowo nie mieliśmy tylko dwóch siatkarzy (Marcel Lux i Robbert Andringa – red.).

Pierwszym sprawdzianem dla siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur będą dwa spotkania sparingowe z Treflem Gdańsk. Odbędą się one w czwartek (30.08 o godz. 18:00 – wstęp wolny) oraz piątek (31.08 – sparing zamknięty dla publiczności) w Iławie. W ekipie brązowych medalistów z poprzedniego sezonu, doszło do sporych zmian kadrowych. Drużynę zasilili m.in. Mazciej Muzaj, Marcin Janusz, Nikola Mijailović. W zespole pozostali natomiast tacy zawodnicy, jak Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb czy Fabian Majcherski.

W zajęciach zespołu z Gdańska nie uczestniczą: przygotowujący się z reprezentacją Polski do startu w mistrzostwach świata – Piotr Nowakowski, a także Ruben Schott, który dołączy do drużyny w połowie września. Nieobecny jest również trener Andrea Anastasi – wraz z Belgami również przygotowuje się do startu we wrześniowych mistrzostwach.

- Jest to dla nasza dobra okazja, aby przełożyć ćwiczenia z treningów na rywalizację z przeciwnikiem – mówi włoski szkoleniowiec AZS. – Zdaje sobie sprawę, że na początku nie będzie to łatwe i nie wszystkie założenia zostaną wykonane w 100%. W tym momencie nie jest ważna wyjściowa szóstka. Takie spotkania są po to, aby w głównej mierze sprawdzić wszystkich zawodników

Początek czwartkowego spotkania o godzinie 18:00, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Iławie. Wstęp wolny. Drugi mecz odbędzie się w piątek, w godzinach przedpołudniowych – ten sparing jest zamknięty dla publiczności. Sparingi będą transmitowane przez telewizję klubową AZS TV na facebook.com/indykpolazsolsztyn.

Aktualności