Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Dwudniowa podróż do Przywidzu
Mateusz Lewandowski
2018-09-05 16:50:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w czwartek i piątek, zmierzą się z Treflem Gdańsk w Przywidzu. Transmisja na żywo za pośrednictwem portalu facebook.com/indykpolazs!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn udanie rozpoczęli okres gier sparingowych. Akademicy z Kortowa w minionym tygodniu, dwukrotnie pokonali w Iławie ekipę Trefla Gdańsk 3:1. Najwięcej punktów w pierwszym meczu zdobył Marcel Lux (18 pkt.), a w drugim - Jan Hadrava (21 pkt.).

Dla siedmiu zawodników był to debiut w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Jednym z nich był Sebastian Warda. – Nie można mówić o stresie, lecz o przyjemnych emocjach, które towarzyszyły w obu spotkaniach – przyznaje środkowy akademików.Cieszę się, że udało nam się wygrać te konfrontacje. Zobaczyliśmy, jak funkcjonujemy jako zespół. Jest kilka rzeczy, które musimy poprawić. Mamy jeszcze trochę czasu do początku sezonu, więc z pewnością uda nam się to zrobić.

Oba zespoły w najbliższych dniach ponownie spotkają się ze sobą. W czwartek i piątek (6-7.09) areną zmagań będzie Przywidz w województwie Pomorskim. W minionym tygodniu, najlepiej po stronie drużyny z Gdańska pokazali się: Maciej Muzaj (20 pkt w pierwszym i 16 pkt w drugim sparingu) oraz Nikola Mijailović (16 pkt. w drugim sparingu).

Przypomnijmy, że oba zespoły trenują bez podstawowych zawodników. W drużynie Indykpolu AZS Olsztyn brakuje Robberta Andringi, a w zajęciach z Treflem nie uczestniczą Piotr Nowakowski, Ruben Schott oraz trener Andrea Anastasi.

- Nie miałem w swojej karierze sytuacji, kiedy pierwsze spotkania sparingowe grałem z jedną drużyną – przyznaje Sebastian Warda.Z drugiej strony, widzimy, czy występuje progres oraz jakie nowe błędy nam się przytrafiają. Nie ma co również ukrywać, że nasze miasta są położone w miarę blisko siebie, a miejsca w których odbywają sparingi również nie oznaczają dla nas długiej podróży.

Początek czwartkowego spotkania o godzinie 18:00, a piątkowego o godzinie 12:00. Miejscem zmagań będzie Arena Przywidz. Spotkania będą transmitowane przez telewizję klubową AZS TV na facebook.com/indykpolazs

Aktualności