Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Drugi zwycięski sparing z ONICO
Mateusz Lewandowski
2018-09-15 12:49:00
Zdjęcie do aktualności
W drugim sparingu rozgrywanym w Rypinie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ponownie pokonali ONICO Warszawa – tym razem 3:1.

W porównaniu do piątkowego sparingu, trener Roberto Santilli dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Kibice w Rypinie od pierwszej piłki mogli zobaczyć w akcji m.in. Sebastiana Wardę, Jakuba Urbanowicza czy Kubę Zabłockiego.

Mecz rozpoczął się wyrównanie. Na ataki Marcela Luxa, rywale odpowiadali uderzeniami Araujo. Gdy Miłosz Zniszczoł skutecznie zaatakował ze środka, Indykpol AZS prowadził 5:3. Taki stan rzeczy trwał tylko chwilę, bowiem po udanym bloku Łukasza Wiese, ONICO było punkt z przodu (5:6). Od tego momentu na parkiecie przeważali siatkarze ze stolicy kraju – udanymi atakami popisywali się m.in. Wiese czy Łukasik (9:14). Olsztynianie próbowali odrobić straty – po „gwoździu” ze środka Sebastiana Wardy było 13:15. Warszawianie nie dali sobie jednak wydrzeć przewagi, wygrywając inauguracyjną partię 25:20.

Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Po udanym ataku Luxa, AZS miał punkt przewagi (3:2). Obie drużyny często zmieniały się na prowadzeniu. Raz z przodu byli siatkarze ONICO (3:4), by chwilę później górowali olsztynianie (5:4). Obie drużyny walczyły punkt za punkt – na ataki Wrony czy Łuasika, olsztynianie odpowiadali mocnymi zagrywkami Kańczoka czy uderzeniami Hadravy. W końcówce partii szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść AZS. Gdy Zniszczoł zapunktował ze środka, akademicy prowadzili 18:16, by ostatecznie zwyciężyć 25:22.

Dobra gra akademików trwała również w trzecim secie. Po udanym ataku z drugiej linii Kapelusa, AZS prowadził już 4:1. Dzięki ofiarnym obronom Mateusza Kańczoka, olsztynianie utrzymywali w dalszej części seta trzy punkty przewagi, a w dalszej części ją powiększyli (13:8). Dzięki skutecznej grze w bloku i ataku m.in Dawida Sokołowskiego, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur miała nawet sześć punktów przewagi (16:10). Warszawianie jednak nie poddali się i mozolnie odrabiali straty (16:18). Olsztynianie nie dali sobie wydrzeć przewagi, zwyciężając 25:21.

Początek czwartej odsłony sobotniego sparingu to ponownie dobra gra olsztynian. Po błędzie rywali, AZS już na początku wypracował sobie dwa „oczka” przewagi (3:1). Dzięki dobrej zagrywce Jakuba Kowalczyka, ONICO odrobiło straty (4:4). Od tego momentu walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt. Na uderzenia Wardy, warszawianie odpowiadali atakami Nowakowskiego. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na kilka punktów, więc o losach seta musiała zadecydować końcówka. W niej lepsi okazali się olsztynianie, którzy wygrali 25:23, jak i całe spotkanie 3:1.

Kolejnymi spotkaniami sparingowymi dla Indykpolu AZS będzie IX Memoriał Józefa Grajewskiego w Suwałkach. Turniej odbędzie się w dniach 21-22 września. Oprócz akademików i gospodarzy (Ślepsk Suwałki), w zawodach wystąpią Trefl Gdańsk i Chemik Bydgoszcz.

Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa 3:1 (20:25,25:22,25:21,25:23)

Indykpol AZS:Woicki (3), Lux (6), Urbanowicz (3), Zniszczoł (6), Warda (9), Kańczok (16), Zabłocki (libero) oraz Hadrava (5), Gil, Kapelus (4), Pietraszko (8), Sokołowski (8)

ONICO: Buczek (3), Łukasik (6), Araujo (19), Wrona (8), Nowakowski (7), Wiese (11), Jaglarski (libero) oraz Kowalczyk (2), Romanutti (1), Janikowski (8)

 

Aktualności