Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Indykpol AZS Olsztyn gotowy do nowego sezonu!
Mateusz Lewandowski
2018-10-10 16:42:00
Zdjęcie do aktualności
W środę, 10 października w siedzibie Radia Olsztyn, odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa Indykpolu AZS Olsztyn. Przeczytaj, co powiedzieli m.in Roberto Santilli oraz Paweł Woicki!

Zgromadzonych dziennikarzy przywitał Leszek Sobański, Prezes Polskiego Radia Olsztyn. Po tak udanym sezonie nie pozostaje nam nic innego, jak zapewnić wsparcie i relacjonowanie spotkań, na antenie Radia Olsztyn – zapowiedział Leszek Sobański. -  W tym sezonie chcemy poświęcić jeszcze więcej czasu Indykpolowi AZS Olsztyn. My tylko będziemy opisywali rzeczywistość – reszta pozostaje w rękach i nogach zespołu.

Na temat spraw sportowych jako pierwszy głos zabrał trener Roberto Santilli. Włoski szkoleniowiec przyznał, że czuje się świetnie, mogąc rozpocząć kolejny rok pracy w stolicy Warmii i Mazur. - W ubiegłym sezonie wykonaliśmy bardzo dobrą robotę, a nasza drużyna charakteryzowała się dużą jakością – podkreślił opiekun akademików. - Nie oczekiwaliśmy takiego wyniku, który osiągnęliśmy. Teraz chcemy wykonać kolejny krok w przód. Jeśli chodzi o klasyfikację końcową, to nie możemy zakładać sobie konkretnej pozycji. Musimy wejść na odpowiedni poziom i rywalizować z najmocniejszymi drużynami na równym poziomie. To największe wyzwanie, które stoi przed nami w nowym sezonie.

Roberto Santilli w swojej wypowiedzi zwrócił również uwagę na zmiany, które zaszły w ekipie przed sezonem. Nie możemy oczekiwać, że od początku sezonu nowi zawodnicy będą stosować się do naszej filozofii gry – powiedział trener. - Są z nami tacy siatkarze jak Paweł Woicki czy Jan Hadrava, którzy są podstawą drużyny. Łatwiej wtedy pracować z nowymi, młodymi zawodnikami. 

I dodaje: - To będzie ekscytujący sezon, z wieloma silnymi drużynami. Chcemy cieszyć się siatkówką i zarażać radością do niej olsztyńskich kibiców.

Paweł Woicki, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn zwrócił uwagę na atmosferę panującą w zespole oraz jego osobiste relacje na linii kapitan – trener. Rozgrywający akademików wyraził zadowolenie z możliwości współpracy z włoskim szkoleniowcem w kolejnym sezonie. Jako jednym w kraju potrafi mnie poskromić, bowiem trzymam przy nim łagodną twarz – przyznał siatkarz. - To, co zwróciło moją szczególną uwagę, to duża przestrzeń do rozwoju, jaką ma każdy zawodnik. Obojętnie jak ten sezon się zakończy, to uważam, że wszyscy z nas będą zadowoleni ze współpracy z trenerem Santillim. Rok temu byliśmy „underdogiem”, a potrafiliśmy postawić się wielu drużynom. To jest klucz do rozwoju naszego zespołu.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, przedstawił zgromadzonym dziennikarzom cele drużyny na nadchodzący sezon. - Jako władze spółki jesteśmy świadomi, że najbliższy sezon będzie ciężki – powiedział Tomasz Jankowski. -  Naszym marzeniem byłoby powtórzenie awansu do fazy play-off. To zadanie może się okazać trudne. Zespoły, które rok temu uplasowały się za nami, przed tym sezonem bardzo się wzmocniły. Drugim „problemem” jest brak Robberta Andringi na początku sezonu. Mam nadzieję, że dołączy do zespołu w listopadzie.

Prezes Klubu zwrócił również uwagę na 18 sezon w ramach Polskiej Ligi Siatkówki.AZS Olsztyn to jeden z nielicznych klubów, które są w zawodowej lidze od początku – podkreślił włodarz olsztyńskiego klubu -  W Hali Urania będzie można obejrzeć 12 z 14 Mistrzów Świata. Zespół rywalizuje nie tylko w rozgrywkach rodzimej ekstraklasy, ale także na polu europejskim. Po dziesięciu latach, ponownie będziemy uczestniczyć w Pucharze CEV. Pierwszy mecz z fińskim Hurrikaani Loimma w Olsztynie zagramy we wtorek 6 listopada, a wyjazdowy mecz rewanżowy odbędzie się tydzień później (13.11). 

Sukces Programu Partnerstwa Regionalnego w poprzednim sezonie, zaowocował jego kontynuacją. Powiat, Miasto lub Gmina, która chciałby swoim patronatem objąć dane spotkanie, otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę, zaproszenia dla młodzieży na mecz czy możliwość wręczenia statuetki MVP przez Partnera

To dobra promocja gmin i województwa oraz siatkówki, jako sportu – podkreślił Tomasz Jankowski. - Zawodnicy zarażają młodzież sportem, prowadząc specjalne treningi. Dla nich jest to wielka frajda. Mamy jeszcze wolne miejsce na dwa spotkania, w tym prestiżowe z ZAKSĄ. Jeśli są chętne gminy, miasta bądź powiaty, które chciałby zostać Partnerem tego meczu – zapraszamy do rozmów. 

I dodaje: - Nowością w tym sezonie jest internetowa sprzedaż biletów. Kibice mogą wydrukować bilet w domu bądź pokazać go w telefonie komórkowym.

Pierwszy mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w niedzielę, 14 października, na wyjeździe z GKS Katowice (godz. 17:30). Podwójna olsztyńska inauguracja odbędzie się w środę, 17 października w spotkaniu z Cerradem Czarni Radom (godz. 18) oraz w sobotę, 20 października z MKS Będzin (godz. 17:30). Bilety można kupować na stronie www.indykpolazs.pl/bilety.

Aktualności