Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Wygrywamy ze Skrą 3:0!
Mateusz Lewandowski
2018-10-27 17:13:00
Zdjęcie do aktualności
W meczu 4 kolejki PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali na wyjeździe PGE Skre Bełchatów 3:0. Statuetka MVP powędrowała do Janka Hadravy!

Trener Roberto Santilli w sobotnim spotkaniu nie mógł skorzystać z Mateusza Poręby i Pawła Pietraszki, którzy powracają do pełnej sprawności. W składzie meczowym znalazł się natomiast Robbert Andringa, który został wpisany do protokołu meczowego jako drugi libero.

Mecz lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy po udanym bloku Marcela Luxa, prowadzili 2:1. Chwilę później, gdy potrójny blok Zniszczoł, Woicki i Lux zablokowali Artura Szalpuka, na tablicy wyników było 5:3 dla Indykpolu AZS. Straty u gości starali się odrabiać Szalpuk i Milan Ebadipour. To jednak było za mało na dobrze dysponowanych akademików z Kortowa. Po udanym bloku Pawła Woickiego, przyjezdni prowadzili już 13:9. Mistrzowie Polski nie poddali się i po ataku Kuby Kochanowskiego było 17:20, a kilka chwila później doprowadzili do remisu (24:24). Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali olsztynianie, którzy po bloku Sebastiana Wardy wygrali 26:24.

Druga odsłona rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Na ataki Kochanowskiego, gościa odpowiadali uderzeniami Hadravy. Gdy asem serwisowym popisał się Karol Kłos, PGE Skra prowadziła 8:7. Dobrze w bloku sprawował się m.in. Sebastian Warda, a po udanym ataku Zniszczoła i asie Hadravy, AZS odwórcił wynik i prowadził 13:11. Dopiero w drugim secie na parkiecie pojawił się Mariusz Wlazły, który starał się odrabiać straty u gospodarzy. Dobrze dysponowani olsztynianie w ataku nie dali sobie wydrzeć prowadzenia, zwyciężając 25:17.

Dobra gra ekipy ze stolicy Warmii i Mazur trwała również podczas trzeciej partii. Świetnie w ataku spisywał się Hadrava, który wyprowadził swój sezon na prowadzenie 5:2. Chwilę później, po asie serwisowym Luxa, AZS miał cztery „oczka” przewagi (8:4). Straty w drużynie Mistrza Polski starali się odrabiać ponownie Wlazły i Szalpuk. Gdy udanym atakiem popisał się Ebadipour, na tablicy wyników było 11:13. As Zniszczoła spowodował powrót Indykpolu AZS na trzypunktowe prowadzenie (17:14). Ostatecznie w końcówce więcej zimnej krwi zachowali olsztynianie, którzy po ataku Hadravy wygrali 25:22, jak i całe spotkanie 3:0

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra już w środę, 31 października, na wyjeździe z Treflem Gdańsk w…Elblągu. W Hali Urania akademicy zagrają 2 listopada z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz 6 listopada w Pucharze CEV z fińskim Hurrikaani Loimaa. Bilety do nabycia przez całą dobę na indykpolazs.pl/bilety!

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (24:26,17:25,22:25)

PGE Skra:Łomacz (1), Kochanowski (15), Kłos (5), Ebadipour (10), Szalpuk (11), Teppan (5), Piechocki (libero) oraz Wlazły (1), Orczyk, Katić

Indykpol AZS:Woicki (1), Zniszczoł (8), Warda (10), Lux (13), Kapelus (10), Hadrava (17), Żurek (libero) oraz Zabłocki, Kalinin, Kańczok

MVP: Jan Hadrava

Aktualności