Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Udany powrót do Pucharu CEV!
Mateusz Lewandowski
2018-11-06 21:46:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w imponującym stylu wrócili do europejskich pucharów! Olszynianie pewnie pokonali w Hali Urania fiński Hurrikaani Loimaa 3:0!

Wtorkowe spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Po błędzie ekipy z Finlandii, Indykpol AZS prowadził już 3:1. Hurrikaani nie poddali się i po udanym ataku Tapio Toivainena, doprowadzili do wyrównania (5:5). Taki stan rzeczy trwał tylko przez chwilę, bowiem dzięki m.in punktom powracającego po kontuzji Robberta Andringa, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur powiększyła przewagę do czterech „oczek" (10:6). Dobra gra akademików w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła oraz błędy własne Finów, spowodowały powiększenie przewagi gospodarzy. Po udanym ataku Janka Hadravy, olsztynianie prowadzili aż 19:11. AZS nie oddał prowadzenia, wygrywając wysoko – 25:14.

Druga partia rozpoczęła się od bloku dobrze znanego w Olsztynie – Mattiego Oivanena. Choć podopieczni trenera Jussi Heino prowadzili 4:2, to dzięki dobrym zagrywkom Sebastian Wardy, akademicy szybko doprowadzili do wyrównania (4:4). Gdy Robbert Andringa zablokował Tomi Rumpunena, olsztynianie mieli trzy „oczka” przewagi (8:5). Ekipa z Loimy starała się odrabiać straty, a po asie Henrika Porrka, na tablicy wyników był wynik 10:8 dla AZS. Zawodnicy prowadzeni przez Roberto Santilliego nie dali sobie odebrać przewagi, pewnie punktując z każdej pozycji. Siatkarze Indykpolu AZS wygrali i tą odsłonę – 25:16.

Dobra gra olsztynian trwała również i w trzeciej partii. Kiedy z piłki sytuacyjnej punkt zdobył Hadrava, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur prowadziła 3:1. Choć straty starali się odrabiać Ropponen i Oivanen, to dobrze dysponowani akademicy nie dali szans swojemu przeciwnikowi. Mocne zbycie Pawła Pietraszko przyniosło czteropunktowe prowadzenie gospodarzy (8:4). Podopieczni trenera Roberto Santilliego utrzymywali przewagę – po skutecznym bloku Wardy było już 13:8 dla olsztynian. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie dali sobie wydrzeć przewagi, pewnie wygrywając 25:20 i zwyciężając w całym meczu 3:0!

Rewanżowe starcie w ramach 1/32 Pucharu CEV w Finlandii we wtorek, 13.11 o godzinie 18:00.

Kolejny mecz akademików w Hali Urania już w sobotę, 10 listopada - #GramyDlaNiepodległej z Chemikiem Bydgoszcz o godzinie 20:00! Kup bilet na indykpolazs.pl/bilety!

Indykpol AZS Olsztyn – Hurrikaani Loimaa 3:0 (25:14,25:16,25:20)

Indykpol AZS: Woicki, Andringa (9), Kapelus (2), Warda (11) Pietraszko (10), Hadrava (11), Żurek (libero) oraz Gil (2), Kańczok (3), Lux (6), Urbanowicz (1)

Hurrikaani: Ropponen (12), Toiviainen (9), Kouki (1), West (2), Porkka (4), Oivanen (6), Mutka (libero) oraz Rumpunen (5)

Aktualności