Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Sylwetka nowego trenera Indykpolu AZS Olsztyn
Mateusz Lewandowski
2018-12-16 12:01:00
Zdjęcie do aktualności
Nowym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn został Michał Mieszko Gogol, który zastąpił na stanowisku głównego dowodzącego Roberto Santilliego.

33-letni szkoleniowiec swoją przygodę z siatkówką zaczął już w 2005 roku. Michał Mieszko Gogol piastował funkcję statystyka wśród młodzieżowych i seniorskich reprezentacji Polski. Tworzył sztab szkoleniowy kadry "B" prowadzonej przez Andrzeja Kowala, współpracował również z Andreą Anasasim przy męskiej reprezentacji biało-czerwonych, a w latach 2014-2015 asystentem Wojciecha Serafina w reprezentacji Polski do lat 23. Gogol pracował również przy seniorska reprezentacja Polski kobiet, prowadzonej przez Marco Bonittę.

Michał Mieszko w latach 2008-2011 piastował stanowisko drugiego trenera AZS Częstochowa, aby później, przez pięć sezonów (2011-2016), sprawować funkcję statystyka Asseco Resovii Rzeszów.

Kolejnym etapem w trenerskiej przygodzie Michała Mieszko Gogola, była trzyletnia praca z ówczesnym Espadonem, a obecnie Stocznią Szczecin. W 2016 roku objął stanowisko pierwszego trenera, a ze Szczecińskim zespołem w pierwszym sezonie awansował do rozgrywek PlusLigi. W minionym roku jego zespół uplasował się w połowie stawki, a w obecnym, ze względów organizacyjno-finansowych, władze klubu postanowiły wycofać zespół po 10 kolejkach.

W minionym sezonie reprezentacyjnym, Michał Mieszko Gogol był asystentem trenera reprezentacji Polski – Vitala Heynena, z którym wspólnie sięgnął po tytuł Mistrza Świata!

Teraz czas na nowe wyzwania! Michał Mieszko Gogol objął Indykpol AZS Olsztyn. Jego debiutem w biało-zielonych barwach, będzie ostatnie spotkanie w 2018 dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn - w piątek, 28 grudnia o godz. 20:30, akademicy w Hali Urania zmierzą się z GKS Katowice!

Aktualności