Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Czas na pojedynek w dalekiej Rosji!
Mateusz Lewandowski
2018-12-18 21:48:00
Zdjęcie do aktualności
W środę siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym meczu 1/8 Pucharu CEV, zmierzą się na wyjeździe z Kuzbassem Kemerowo. Początek meczu o godzinie 13:00, transmisja w Radiu UWM FM i Laola1!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w poniedziałkowy poranek (godz. 7:30), wyruszyli autokarem do Kaliningardu, skąd samolotem pokonali trasę do Moskwy. Po dwóch godzinach oczekiwania w stolicy Rosji na drugi lot, akademicy po pokonaniu prawie 5000 kilometrów, zameldowali się w Kemerowie we wtorek o 6 rano lokalnego czasu. Drużyna we wtorek odbyła jeden trening, o godzinie… 22 (w Polsce była to godz. 16:00). Ze względu na krótką akliamtyzację, sztab szkoleniowy podjął decyzję, aby „żyć według polskiego czasu”.

- Podróż była długa, lecz przebiegła bardzo dobrzeprzyznaje Kuba Zabłocki, libero Indykpolu AZS Olsztyn. – Wszyscy jesteśmy już skupieni na środowym meczu. Nie przestawiliśmy się na czas lokalny, by żyć czasem polskim. Mam nadzieję, że aklimatyzacja i zmiana czasu nie będzie dla nas problemem i podczas środowego spotkania pokażemy, że jesteśmy w stanie walczyć jak równy z równym.

Rywalem siatkarzy Indykpolu AZS w 1/8 finałów Pucharu CEV będzie rosyjski Kuzbass Kemerowo! Drużyna założona w 2008 roku, w swojej historii jeszcze ani razu nie zdobyła medalu Mistrzostw Rosji. Najwyższym miejscem w rozgrywkach ligowych była czwarta lokata, zajęta w minionym sezonie. Siatkarze Kuzbassu, dwukrotnie dotarli do finału Pucharu Rosji – w 2010/2011 i 2017/2018. W ubiegłych rozgrywkach, ulegli oni w finale Zenitowi Kazań. Po ośmiu rozegranych spotkaniach w obecnym sezonie, Kuzbass Kemerowo jest wiceliderem rozgrywek SuperLigi.

W drużynie prowadzonej przez Toumasa Sammelvuo, kibice mogą rozpoznać kilku znakomitych siatkarzy. Trzon drużyny stanowią bowiem m.in. Dmytro Paszycki czy Wiktor Poletajew. Drużyna rosyjska przygodę w Pucharze CEV rozpoczęła od drugiej rundy – dwukrotnie pewnie pokonała bez straty seta Jedinstvo Bemax Bijelo Polje.

- Hala w Kemerowie jest przyjazna. Podoba jest do naszej w Kortowie. Mam nadzieję, że w środę zaprezentujemy równy poziom, a kibice obejrzą ciekawe widowisko – kończy Kuba Zabłocki.  

Początek środowego meczu o godzinie 13:00 czasu polskiego. Transmisja w Radiu UWM FM i na Laola1.TV

Aktualności