Posłuchaj wywiadów po meczu w Kemerowie!
Marcin Zarębski
2018-12-19 16:16:00
Zdjęcie do aktualności
Posłuchaj, co na antenie Radia UWM FM po meczu wyjazdowym z Kuzbassem Kemerowo, powiedzieli: Marcin Mierzejewski, Miłosz Zniszczoł i Kuba Urbanowicz.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrywali już 0:2 w wyjazdowym starciu w 1/8 Pucharu CEV z Kuzbassem Kemerowo. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur nie poddała się, zwyciężając dwa kolejne sety, doprowadzając do tie-breaka. Wyrównana walka w decydującym secie zakończyła się zwycięstwem gospodarzy. Rewanżowe starcie w czwartek, 17 stycznia o godz. 18:00 w Hali Urania.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy dysponowali tego dnia tylko skuteczniejszą zagrywką - 11:9 w asach serisowych dla olsztynian. Rosjanie natomiast, byli skuteczniejsi w ataku (57% do 45% skuteczności), nieznacznie dokładniej przyjmowali (43% do 40%) i zanotowali większą liczbę bloków (16:8).

Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród siatkarzy Indykpolu AZS był Jan Hadrava (26 pkt.), a w drużynie Kuzbassu Victor Poltajev - 28 pkt.