Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Czas na ostatni mecz w 2018 roku!
Mateusz Lewandowski
2018-12-27 14:48:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek, 28 grudnia zagrają ostatni mecz w 2018 roku! Początek spotkania z GKS Katowice w Hali Urania o godz. 20:30 – bilety wciąż są dostępne!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz ostatni przed wyjazdem do rodzinnych domów, spotkali się na w sobotę 22 grudnia. Po przedpołudniowym treningu, sportowcy udali się na swoich najbliższych, aby wspólnie spędzić Święta Bożego Narodzenia. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur do zajęć wróciła w drugi dzień Świąt.

- Czasu na odpoczynek od siatkówki było bardzo mało – mówi Michał Mieszko Gogol, trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Praktycznie tylko Wigilię spędziłem z rodziną, w pełni jej się poświęcając. Pozostałe dni to praca i podróże między Olsztynem a Szczecinem.

Pierwszą rundę fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi, akademicy zakończyli na 9. miejscu, z dorobkiem 14 punktów. Złożyły się na to cztery zwycięstwa i osiem porażek. W ostatnim ligowym spotkaniu, w połowie grudnia, Indykpol AZS uległ przed własną publicznością Aluron Virtu Warcie Zawiercie 2:3, by kilka dni później, takim samym stosunkiem uznać wyższość w pierwszym meczu 1/8 Pucharu CEV, na wyjeździe z rosyjskim Kuzbassem Kemerowo.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, w stolicy Warmii i Mazur doszło do zmiany na stanowisku głównego szkoleniowca. Nowym trenerem został Michał Mieszko Gogol, który po raz pierwszy spotkał się z drużyną jeszcze przed wyjazdem siatkarzy do rodzinnych domów. Gogol to Mistrz Świata z tego roku, a ostatnio prowadził Stocznię Szczecin, która z powodów problemów finansowych wycofała się z rozgrywek PlusLigi.

- Czuje się bardzo dobrzeprzyznaje szkoleniowiec akademików.Widzę duże zaangażowanie oraz chęć współpracy wśród zawodników. Daje mi to dodatkową motywację do działania. Zmieniamy nasz styl i system gry.  Zaczęliśmy od analizy sytuacji, co możemy robić lepiej. Wydaje mi się, że obraliśmy słuszną drogę. Czeka nas dużo pracy, ale jest ona bardzo przyjemna z taką grupą ludzi.

Debiutem dla nowego szkoleniowca akademików, będzie piątkowe starcie przed własną publicznością z GKS Katowice (Hala Urania, godz. 20:30)! Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Gruszkę, również nie mogą zaliczyć pierwszej części sezonu do udanych. Katowiczanie zajmują 11. lokatę, mając na swoim koncie 12 punktów i taki sam bilans zwycięstw oraz porażek, jak ich piątkowi rywale. W ostatnim ligowym meczu, tuż przed świętami, GKS uległ na wyjeździe 0:3 ekipie Jastrzębskiego Węgla.

Trzon drużyny ze Śląska stanowią m.in: dobrze znani z występów w olsztyńskim AZS – Tomas Rousseaux i Bartosz Mariański, Karol Butryn, Marcin Komenda, Rafał Sobański czy Bartłomiej Krulicki. W pierwszym meczu między tymi zespołami, na inaugurację sezon lepszy okazał się zespół GKS Katowice, wygrywając w Szopienicach 3:1.

 - GKS to drużyna grająca bardzo fizyczną siatkówkęzwraca uwagę Michał Mieszko Gogol. – Dysponują bardzo mocną i regularną zagrywką. W swoich szeregach posiadają bardzo dobrego atakującego – Karola Butryna. Jest on silny i potrafi przełamywać ręce rywali. Katowiczanie są również mocno dysponowani w bloku, zwłaszcza jeśli postawi on stabilny dwu bądź trójblok. Mają jednak problemy w przyjęciu i to będziemy się starali wykorzystać oraz szukać swoich szans w kontratakach.

I dodaje: - Czeka nas fajny i emocjonujący mecz, który nie będzie dla nas łatwy. Wierzę, że ambitną i dobrą siatkówką, jesteśmy w stanie walczyć o kolejne punkty!

Zobacz debiut nowego trenera Indykpolu AZS Olsztyn - Michała Mieszko Gogola! Zobacz w akcji byłych siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur - Tomasa Rousseaux i Bartosza Mariańskiego! Kiedyś grali w jednym zespole, teraz są rywalami pod siatką - kto wygra rywalizację na pozycji libero - Michał Żurek czy Bartosz Mariański? Który atakujący zdobędzie więcej punków - Jan Hadrava czy Karol ButrynCzy akademicy odniosą ostatnie zwycięstwo w 2018 roku?

Przyjdź i przekonaj się na własne oczy!

 

Bilety zakupisz również w:
* W siedzibie Klubu AZS (ul. Oczapowskiego 12), w godzinach 7:30-14:30
*  Sklep EYE Sport (ul. Kościuszki 43), w godzinach 8:00-18:00
* W kasie biletowej Hali Urania od godziny 19:30

 

 

Aktualności