Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Pierwszy mecz w nowym roku!
Mateusz Lewandowski
2019-01-12 16:00:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotni poranek wyruszyli do Radomia, aby w niedzielę zmierzyć się z Cerradem Czarni. Początek meczu o godz. 14:45 – transmisja w Polsacie Sport, Radiu UWM FM i Radiu Olsztyn.

17 dni – tyle czasu minęło od ostatniego, ligowego spotkania siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola, 28 grudnia 2018 roku, ulegli przed własną publicznością ekipie GKS Katowice 1:3. Od tego momentu, nowy trener ekipy ze stolicy Warmii i Mazur żmudnie, solidnie i przede wszystkim ciężko, pracował z siatkarzami, aby poznali jego filozofię gry.

Jak przyznaje Sergii Kapelus, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn, w przerwie między kolejnymi spotkaniami ligowymi, udało się choć na chwilę odpocząć od siatkówki. - Nie był od jednak zbyt długi, bowiem wzięliśmy się do ciężkiej pracy – przyznaje siatkarz. - Mieliśmy dłuższy okres, aby lepiej przygotować się do nadchodzących spotkań. Trener dokonał pewnych zmian, przekazał nam pewne wizje, dotyczące naszej gry. Pracujemy ciężko, również pod kątem fizycznym i myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Pierwszym spotkaniem dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w 2019 roku, będzie wyjazdowy mecz z Cerradem Czarni Radom (niedziela 13.01, godz. 14:45). Zespół prowadzony przez trenera Roberta Prygla, jest jednym z objawień tego sezonu. Radomianie przed rozpoczęciem 15. serii gier zajmują w ligowej tabeli wysokie, 4. miejsce, z dorobkiem 24 punktów. Złożyło się na to 8 wygranych i 5 przegranych. „Wojskowi” pokonali m.in. ONICO Warszawę czy GKS Katowice, ale musieli uznać wyższość m.in. ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i PGE Skry Bełchatów.

Trzon drużyny z Mazowsza stanowią Wojciech Żaliński, Michał Filip, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Maksim Żygałow czy Dejan Vincić. Żaliński to najlepiej punktujący (172 pkt.), blokujący (24 bloki)  i zagrywający (20 asów) zawodnik ekipy z Radomia. Dla porównania, u akademików najlepiej w wymienionych rankingach spisuje się Jan Hadrava (244 punkty i 29 asów) oraz Sebastian Warda i Paweł Pietraszko (21 bloków).

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu między tymi zespołami, lepsza okazała się drużyna Cerradu Czarnych, zwyciężając w Hali Urania 3:0. Spotkanie trwało 83 minuty, a najwięcej punktów w obu ekipach zdobyli: Jan Hadrava (11 pkt.) i Wojciech Żaliński (16 pkt.). W ostatnich ligowych spotkaniach, AZS uległ 1:3 GKS Katowice, a Czarni również musieli uznać wyższość drużynie Jastrzębskiego Węgla 0:3.

- Nie będzie to łatwe spotkanie – zwraca uwagę Sergii Kapelus.Czarni to bardzo dobry zespół i mają w swoich szeregach groźnych zawodników. Dużo piłek w ataku dostaje Maksim Żygałow, który jest podstawowym atakującym. To on jest główną lokomotywą ich zespołu. Niebezpieczni są też Tomasz Fornal i Wojciech Żaliński w przyjęciu, a nie możemy też zapominać o rozgrywającym i środkach. Spodziewamy się bardzo ciężkiego spotkania.

Początek niedzielnej konfrontacji w Hali MOSiR w Radomiu o godz. 14:45. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia naszych profili społecznościowych (fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs), gdzie będziemy na bieżąco relacjonować wydarzenia z Radomia.

 

Aktualności