Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Biało-zielona Urania gra z ONICO!
Mateusz Lewandowski
2019-03-07 13:39:00
Zdjęcie do aktualności
Komplet publiczności obejrzy piątkowe spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn z ONICO Warszawa. Biletów zabrakło już na 2 dni przed meczem! Początek konfrontacji w Hali Urania o godz. 20:30.

Czy podczas sezonu ligowego można mówić o dniu wolnym po rozegranym spotkaniu? Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po niedzielnym, wygranym meczu z Cuprum Lubin, poniedziałek mieli przeznaczony wyłącznie dla siebie. Jak przyznaje jednak Michał Mieszko Gogol, trener akademików, dla sztabu szkoleniowego ten dzień oznaczał przygotowania do kolejnej konfrontacji.

- Chwilę udało się odpocząć, lecz każdy czas po meczu, to jest czas przed następnym spotkaniem – przyznaje trener akademików. – W poniedziałek podsumowaliśmy krótko ze sztabem mecz w Lubinie i to, co mamy do poprawy. Co do wolnego, to rzadko trafiają się takie momenty, kiedy można całkowicie odpocząć od siatkówki. Gdy mamy 8-9 dni do kolejnego meczu, to wtedy można odłożyć wszystko na bok. Prawda jest jednak taka, że w głowie cały czas siedzi drużyna i jej problemy oraz to, nad czym trzeba się skupić w kolejnych dniach. Siatkówką żyje się 24 godziny na dobę.

Przypomnijmy, że siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur w minionym tygodniu odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Akademicy z Kortowa pokonali na wyjeździe Cuprum 3:1. Po pierwszej partii, wygranej przez gospodarzy, kolejne sety należały już do akademików, którzy zainkasowali komplet punktów. Z dorobkiem 30 punktów, Indykpol AZS Olsztyn zajmuje w ligowej tabeli 8. miejsce

- Najważniejsze, abyśmy cały czas byli głodni wygrywania i pokazywania dobrej siatkówki – przyznaje Gogol. - Nie możemy zadowolić się tym, że wygraliśmy trzy spotkania z rzędu. Dwa z nich zagraliśmy bardzo dobre, trzecie było przeciętne, lecz udało nam się przezwyciężyć nasze słabości i również wygrać. Mamy co poprawić po tym meczu i nie jest to żadną tajemnicą. Zwłaszcza, jeśli chodzi o relację blok-obrona, gdyż nie funkcjonowało to tak, jakbym tego chciał. Wyciągnąłem wnioski i od razu wspólnie ze sztabem przeszliśmy do analizy drużyny z Warszawy.

Najbliższym spotkaniem dla olsztynian będzie prestiżowa konfrontacja z ONICO Warszawa już w piątek, o godzinie 20:30 w Hali Urania. Drużyna ze stolicy naszego kraju to wicelider tabeli. ONICO ma na swoim koncie 48 punktów, na co złożyło się 16 wygranych i tylko 5 przegranych. Podopieczni trenera Stephane Antingi mają za sobą passę dwóch zwycięstw z rzędu. Warszawianie wygrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (3:1) oraz Treflem Gdańsk (3:0).

Składu drużyny z Warszawy nie ma co przedstawiać kibicom siatkówki. Takie nazwiska jak Bartosz  Kurek, Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona czy Damian Wojtaszek, są znani olsztyńskim kibicom. Gdy dodamy do tego zestawienia, stojących po drugiej stronie siatki Pawła Woickiego, Janka Hadravę, Pawła Pietraszkę, Miłosza Zniszczoła czy Michała Żurka, to ci, którzy zasiądą na trybunach Hali Urania, mogą spodziewać się widowiska stojącego na wysokim poziomie.

Wrona to najskuteczniejszy blokujący w ekipie z Warszawy – zdobył tym elementem 51 punktów. Dla porównania, najwięcej bloków u gospodarzy ma Miłosz Zniszczoł (36). Kurek zdobył natomiast najwięcej punktów spośród wszystkich siatkarzy ONICO – 339. W szeregach Indykpolu AZS Olsztyn jest to wciąż Jan Hadrava (424). W polu serwisowym możemy spodziewać się ciekawego pojedynku pomiędzy Hadravą (43 asy), a Bartoszem Kwolkiem (46 asów).

- ONICO gra dobra siatkówkę i przede wszystkim skuteczną – zauważa opiekun olsztyńskiego zespołu. - Jest to drużyna, która często góruje warunkami fizycznymi nad rywalami. Mają dobry, szczelny blok, mocną zagrywkę, atak też ich jest mocną stroną. Będziemy musieli pokazać dobrą siatkówkę, aby się im przeciwstawić. Wierzymy, że dzięki ciężkiej pracy na treningach i przy pomocy kibiców w Hali Urania, będziemy w stanie to zrobić. Wielokrotnie czuliśmy ich wsparcie, które bardzo nam pomogło.

Michał Mieszko Gogol i Bartosz Kurek pracowali już ze sobą w tym sezonie. Najpierw, broniąc biało-czerwonych barw, zdobyli tytuł Mistrza Świata. Potem przez kilka miesięcy wspólnie zdobywali ligowe punkty dla Stoczni Szczecin. Problemy organizacyjne klubu ze Szczecina spowodowały, iż Gogol jest trenerem Indykpol AZS, a Kurek gra dla ONICO. Jak zatem zatrzymać podstawowego atakującego rywali?

- Jedno to jest wiedzieć, jak gra Bartek, co lubi robić, czego nie lubi, z czym ma problem, a co robi bardzo dobrze, a drugie to realizacja strategii – zauważa Michał Mieszko Gogol. – Na pewno nie jest to prosta rzecz, aby zatrzymać Bartka Kurka. Pamiętam wiele jego zagrań jeszcze z okresu reprezentacyjnego. Mamy swój pomysł, strategię i jeśli będziemy ją konsekwentnie realizować, to jesteśmy w stanie w pewnym stopniu zneutralizować skuteczność ataku Bartka oraz całej drużyny ONICO.

Początek piątkowego spotkania w Hali Urania o godz. 20:30. Załóż koszulkę, weź ze sobą biało-zielony szalik i siatkarzami stwórzmy widowisko, o którym będą mówić wszędzie! Niech Urania wypełni się kolorami biało-zielonymi!

Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Partner meczu  

 

Aktualności