Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
UWM Olsztyn zdobył srebro w AMP!
Mateusz Lewandowski
2019-05-13 10:02:00
Zdjęcie do aktualności
2 miejsce podczas finałów Akademickich Mistrzostw Polski, 1 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów - z takim dorobkiem do Olsztyna wrócili siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie!

W drodze do finału drużyna UWM wygrała wszystkie pięć spotkań. W fazie grupowej okazała się najlepsza, pokonując kolejno: WSIiZ Rzeszów, URZ Rzeszów oraz PWSZ Racibórz. W ćwierć finale zwyciężyła 2-1 z Politechniką Częstochowską a w półfinale nie dała szans Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Katowicach (2-0).

Finałowy mecz rozpoczął się od zdecydowanego zwycięstwa faworyta rozgrywek z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu 25-14. W składzie drużyny z Opola występowali zawodnicy grający w PlusLidze, m.in. Paweł Pietraszko z Indykpolu AZS, Mateusz Malinowski i Marcin Waliński z Aluronu Virtu Zawiercie, Bartłomiej Lemański i Mateusz Masłowski z Asseco Resovii Rzeszów, Marcin Komenda z GKS Katowice oraz Michał Filip i Norbert Huber z Cerradu Czarnych Radom.

Akademicy z Olsztyna byli w stanie nawiązać walkę jedynie w drugiej partii, którą wygrali 27-25. W trzeciej i czwartej ponownie przegrali 13-25 i 17-25.

Olsztynianie, mimo porażki w finale, byli bardzo zadowoleni ze swojej postawy na turnieju w Rzeszowie.  – Oceniam ten mecz jako super pozytyw dla naszej drużyny, gdyż zagraliśmy z zawodnikami na miarę klasy światowej. To dla nas niesamowite doświadczenie. Uznaliśmy, że nie mamy nic do stracenia, że jesteśmy już w finale, daliśmy z siebie wszystko, mamy zapewniony przynajmniej srebrny medal i chcieliśmy udowodnić, że drużyna wygra z indywidualnościami. Nie udało się, ale zrobiliśmy co mogliśmy – komentował Jakub Ciunajtis, zawodnik UWM Olsztyn.

Przed rokiem w finałowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zajął siódme miejsce. Wygrał jednak - podobnie jak w Rzeszowie - klasyfikację wśród uniwersytetów. Gratulujemy!