Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
K.Zabłocki i R.Maluchnik w finałach AMP w siatkówce plażowej!
Mateusz Lewandowski
2019-05-29 09:10:00
Zdjęcie do aktualności
Jakub Zabłocki i Rafał Maluchnik zajęli 3. miejsce podczas półfinałowego turnieju AMP w siatkówce plażowej w Warszawie! Para AZW UWM Olsztyn wywalczyła awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 13-16 czerwca!

W zmaganiach na piaszczystych boiskach warszawskiej Monty Beach Volley Club, przystąpiły 22 pary męskie. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie reprezentowały dwie pary: Jakub Zabłocki/Rafał Maluchnik oraz Marek Kurmin/Mateusz Olbryś. Awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w połowie czerwca w Gdańsku, uzyskało osiem najlepszych par. Siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn razem z zawodnikiem występującym w drugoligowym AZS UWM Olsztyn zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zajmując 3 miejsce! Para Kurmin/Olbryś uplasowała się na miejscach 13-16.

Stolicę Warmii i Mazur reprezentowali również siatkarze Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Bartosz Beździecki i Łukasz Dziedzic uplasowała się na miejscach 17-22.

- Zawody stały na wysokim poziomie szczególnie za sprawą par z Łodzi i Warszawy - przyznaje Jakub Zabłocki. Byliśmy rozstawieni dzięki temu, że zajęliśmy pierwsze miejsce w województwie, dlatego turniej ułożył się dla nas pomyślnie. Najcięższy mecz graliśmy w półfinale z parą z Łodzi - Adam Manios i Michał Korycki. Przegraliśmy po tie-breaku, ale pokazaliśmy, że możemy nawiązać walkę z teoretycznie dużo lepszymi parami. Na finałach nie będziemy na pewno jednymi z faworytów, ale chcielibysmy trochę namieszać, a przede wszystkim dobrze się bawić.

W turnieju żeńskim przedstawicielkami UWM Olsztyn były: Monika Kobylińska/Magdalena Borkowska oraz Beata Kobylińska/Aleksandra Przybysz. OSW reprezentowała para Iwona Kulińska/Maja Prokopowicz. Najlepiej wypadły M. Kobylińska/Borkowska - zajęły 3. miejsce, które również daje awans do turnieju finałowego. B.Kobylińska/Przybysz zajęły miejsca 13-16, a Kulińska/Prokopowicz - 17-20.

Trzymamy kciuki za Jakuba Zabłockiego/Rafała Maluchnika oraz Monikę Kobylińską/Magdalenę Borkowską, w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostwach Polski!