Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo, Szynaka meble - logo Damix Logo, Specjal Logo Przemysłówka Logo
Olsztyński sztab na Uniwersjadę
ML, pasja.azs.pl
2019-06-07 10:03:00
Zdjęcie do aktualności
Paweł Woicki, Daniel Pliński i Mateusz Nykiel tworzą sztab szkoleniowy reprezentacji Polski na 30. letnią Uniwersjadę w Neapolu. Jak jest plan przygotowań zespołu?

Dwunastu zawodników przygotowujących się do turnieju siatkarzy 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu, rozpoczęło w piątek zgrupowanie w Nowym Dworze Mazowieckim. Powołani przez trenerów Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego zawodnicy, przez trzy tygodnie będą przygotowywać się do startu w studenckich igrzyskach. Sztab szkoleniowy uzupełnia trzeci olsztynianin - Mateusz Nykiel.

Na liście powołanych jest trzynaście nazwisk, ale przyjmujący Piotr Łukasik przebywa z pierwszą reprezentacją Polski w Chinach, gdzie uczestniczy w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów. Do przygotowujących się do uniwersjady zawodników dołączy po powrocie.

W Nowym Dworze Mazowieckim jest zatem dwunastu graczy – rozgrywający Łukasz Kozub  i Michał Kędzierski, atakujący Bartosz Filipiak  i Damian Domagała; przyjmujący Kamil Semeniuk, Paweł Halaba i Bartłomiej Lipiński; środkowi Patryk Niemiec,  Bartłomiej Lemański,  i Jan Nowakowskioraz libero Jędrzej Gruszczyński i Mateusz Masłowski. Z tego składu (wliczając Łukasika) odpadnie jeden zawodnik, gdyż w Uniwersjadzie udział wziąć może dwunastu siatkarzy.

Przygotowania do uniwersjady zakończą się 30 czerwca, a dzień później siatkarze wraz z większością polskich reprezentantów na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu odlecą do Włoch. Przygotowania będą podzielone na 4 części – pierwsza część zgrupowania zakończy się w ponieziałek, po czym od środy do 15 czerwca zespół znów będzie trenował w Nowym Dworze Mazowieckim. 17 czerwca rozpocznie się pięciodniowe zgrupowanie w Zakopanem, a ostatnia część przygotowań zaplanowana jest między 23, a 30 czerwca w Spale.

Polscy siatkarze udział w uniwersjadzie rozpoczną 5 lipca meczem z Brazylią. Później zmierzą się kolejno z Francją (6 lipca), Iranem (7 lipca) i Kanadą (9 lipca). Faza pucharowa rozpocznie się 11 lipca, a mecz finałowy zaplanowano na sobotę, 13 lipca.

Aktualności