Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

-

Podsumowanie

W drugim spotkaniu sparingowym w Olsztynku, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ponownie pokonali ekipę Trefla Gdańsk 3:1. Ogólny bilans weekendu to dwa zwycięstwa.

Przypomnijmy – dzień wcześniej górą byli akademicy z Kortowa, którzy zwyciężyli 3:1. Tylko w pierwszej partii ekipa z Gdańska była górą. W kolejnych trzech partiach przeważali olsztynianie, którzy zagrali lepiej w ataku (54% skuteczności przy 49% skuteczności rywali), skuteczniej w polu serwisowym (14:3).

Sobotni sparing z Treflem Gdańsk, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła w składzie: Tervaportti, Jakubiszak, Cieślik, Szerszeń, Armoa, Hadrava, Ciunajtis (libero)s. I tak jak dzień wcześniej, oba zespoły przed spotkaniem umówiły się, iż bez względu na wynik rozegrają cztery sety.

Pierwsza partia była niezwykle wyrównana, punkty raz po raz zdobywali Hadrava, a po drugiej stronie – Orczyk. Akademicy z Kortowa przeważali przez większość seta, zwyciężając 25:23. Podobny przebieg miała druga odsłona sobotniego sparingu. Oba zespoły toczyły walkę punkt za punkt, a seta ponownie na swoją korzyść zapisali siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur (25:23).

W trzecim secie trener Barrial dokonał kilku zmian – na boisku obserwowaliśmy m.in. Gąsiora, Szymenderę, Siwczyka, Jankewicza czy Janikowskiego. Ten fragment meczu cechował jednak błędy olsztynian w ataku oraz dobrą grę w bloku ekipy z Gdańska – Trefl zasłużenie wygrał 25:17. Ostatnia partia to powrót gospodarzy do dobrej dyspozycji z początku meczu. Wysoką skutecznością w ataku popisywali się Janikowski oraz Szymenera. Dokładając dobrą grę w bloku, olsztynianie zwyciężyli 25:14, a całe spotkanie 3:1.

W kolejnych grach kontrolnych, zawodnicy prowadzeni przez Juana Manuela Barriala dwukrotnie zmierzą się z Ślepskiem Malow Suwałki w Węgorzewie. Początek piątkowego meczu o godz. 17:30, a sobotniego – 11:00.

DataCzasKolejka
17 sierpnia 202411:30Mecz towarzyski

Miejsce spotkania

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej numer 1 w Olsztynku
Górna, Olsztynek, gmina Olsztynek, powiat olsztyński, województwo warmińsko-mazurskie, 11-015, Polska