Pięciosetowy bój dla Indykpolu AZS!
Mateusz Lewandowski
2016-11-12 22:20:00
Zdjęcie do aktualności
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnoszą czwarte zwycięstwo z rzędu! Tym razem olsztyńscy akademicy pokonali 3:2 MKS Będzin. Najlepszym zawodnikiem meczu został Jan Hadrava!

Spotkanie lepiej rozpoczęli będzinianie, którzy po ataku Araujo prowadzili 3:1. Olsztynianie mieli problemy ze skończeniem pierwszego uderzania, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Podopieczni trenera Andrea Gardiniego dość powoli „łapali” odpowiedni rytm meczowy, jednak to wciąż na parkiecie przeważali gospodarze. Po skutecznym bloku Araujo Rodrigueza na Olku Śliwce, gospodarze prowadzili aż 16:10. Ten moment podziałał motywująco na ekipę ze stolicy Warmii i Mazur, którzy mozolnie zaczęli odrabiać straty – po błędzie gospodarzy, ich przewaga zmalała tylko do dwóch punktów (19:17). Końcówka partii należała jednak do MKS-u, którzy wygrali 25:20.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli olsztynianie. As serwisowy Wojtka Włodarczyka wyprowadził nasz zespół na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Gospodarze nie dawali za wygraną i konsekwentną grą doprowadzili do wyrównania – po asie serwisowym Krzysztofa Rejno był remis 13:13. Dobra zmiana Adriana Buchowskiego oraz skuteczne ataki Wojtka Włodarczyka pozwoliły naszemu zespołowi zdobyć kilka punktów przewagi. Ostatecznie druga partia padła naszym łupem 25:22 i w całym spotkaniu mieliśmy remis 1:1!

Regulaminowa przerwa lepiej podziałała na gości. Skuteczny blok Miłosza Zniszczoła dał nam aż 4 punkty przewagi (4:0). Indykpol AZS wyeliminował błędy z poprzednich partii, z każdym momentem powiększając przewagę. Będzinianie nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie skutecznego Adriana Buchowskiego – po kolejnym ataku naszego przyjmującego, prowadziliśmy 10:4.  Podopieczni trenera Andrea Gardiniego spisywali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła od swojego rywala. Ostatecznie set zakończył się naszym pewnym zwycięstwem 25:13!

W czwartej odsłonie sobotniego spotkania, oba zespoły od początku walczyły punkt za punkt. Na skuteczne uderzenia Hadravy, gospodarze odpowiadali atakami Walińskiego. W późniejszej fazie seta jednak to gospodarze dyktowali warunki gry. Olsztyńscy akademicy nie mogli skończyć piłki w pierwszym uderzeniu, co wykorzystywali zawodnicy prowadzeni przez Stelio DeRocco. Partia zakończyła się ich zwycięstwem 25:22, a o losach spotkania musiał zadecydować tie-break.

Choć początek ostatniej partii spotkania był wyrównany, to później dominowali już tylko goście. Po atakach Palaciosa i błędach gospodarzy, prowadziliśmy 5:2. Argentyński zawodnik był niezwykle skutecznych, gdyż po jego kolejnym uderzeniu, przy zmianie stron było 8:4 dla olsztynian. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa, pokonując rywala w tie-breaku 15:6, jak i w całym spotkaniu 3:2!

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra już w piątek. Naszym rywalem będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle! Początek spotkania o 20:15. Ostatnie bilety w cenie 30 i 20 złotych (ulgowe) od poniedziałku dostępne w siedzibie klubu!

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 22:25, 13:25, 25:21, 6:15)

MKS: Kozub (2), Waliński (11), Roberts (5), Ratajczak (7), Rejno (10), Araujo (21), Potera (libero) oraz Seif (1), Peszko (8), Russell (1)

Indykpol AZS: Woicki (2), Pliński (7), Zniszczoł (8), Śliwka (5), Włodarczyk (12), Hadrava (22), Żurek (libero) oraz Buchowski (11), Boswinkel (1), Makowski, Palacios (8), Kochanowski

MVP: Jan Hadrava