AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Kuba Kochanowski: Czujemy się pewni i mocni
Mateusz Lewandowski
2017-06-21 19:45:00
Zdjęcie do aktualności
- Obecnie głównie odpoczywamy i skupiamy się już powoli na najbliższym meczu z reprezentacją Maroko. Czujemy się pewni i mocni - mówi Kuba Kochanowski przed Mistrzostwami Świata juniorów, które za kilka dni rozpoczną się w Czechach.

Biało-czerwoni, z Kubą Kochanowski w składzie to mistrzowie Europy i świata kadetów oraz mistrzowie Europy juniorów. W tym roku złota reprezentacja chce powalczyć o triumf w mistrzostwach świata do lat 21. Reprezentacja Polski juniorów z Kubą Kochanowskim w składzie, pod koniec maja wygrała turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata, który rozpocznie się w Czechach już w ten weekend. Przez ten czas środkowy Indykpolu AZS Olsztyn przygotowywał się z juniorami oraz… zadebiutował w oficjalnym meczu reprezentacji Polski seniorów podczas rozgrywek Ligi Światowej. Co wtedy czuł nasz środkowy? Jakie są przewidywania kapitana drużyny juniorów na zbliżający się turniej ? Tego dowiecie się z naszej rozmowy.

Rozmawiamy kilka dni przed inauguracyjnym meczem Mistrzostw Świata juniorów. Jak zatem spędzasz ostatnie godziny przed wyjazdem do Czech?

Kuba Kochanowski: - Obecnie głównie odpoczywamy i skupiamy się już powoli na najbliższym meczu z reprezentacją Maroko (piątek, godz. 12:30). Czujemy się pewni i mocni.

Zanim rozpocząłeś przygotowania z juniorami, to zagrałeś podczas turnieju Ligi Światowej w Pessaro, gdzie oficjalnie zadebiutowałeś w pierwszej reprezentacji. Co wtedy czułeś?

- Czułem się fantastycznie. Mogłem zobaczyć, jak taki turniej wygląda od kuchni, a pobyt na boisku nie różnił się zasadniczo niczym od występach w reprezentacji juniorów oprócz poziomu sportowego. W związku z tym nie czułem żadnej presji.

Najważniejszą imprezą dla Ciebie w tym sezonie będą jednak mistrzostwa świata juniorów. Jak wyglądały przygotowania do tego turnieju?

- Były krótkie, ale intensywne. Dla mnie były one jeszcze krótsze, ponieważ spędzałem czas również z seniorami. Dlatego głównie skupialiśmy się na przypomnieniu wszelkich zagrań i ustawień taktycznych sprzed roku.

Nie ukrywacie, że Waszym celem jest zdobycie kolejnego, złotego krążka w kategoriach młodzieżowych. W grupie zmierzycie się z Maroko, Czechami i Kanadą. Według Ciebie jest jakaś drużyna, która jest w stanie utrudnić Wam to zadanie?

- Myślę, że w grupie najsilniejszym rywalem będzie reprezentacja Czech. O Kanadzie natomiast nie wiemy zbyt wiele. Najmocniejszymi ekipami w całym turnieju z pewnością będą Rosjanie, Irańczycy oraz Brazylijczycy. W ostatnim czasie dużo również słyszy się o Chinach, jako kandydatowi do zajęcia wysokiego miejsca.  

Reprezentacja Polski juniorów na Mistrzostwa Świata U-21:
Rozgrywający: Radosław Gil, Łukasz Kozub
Atakujący: Damian Domagała, Jakub Ziobrowski
Środkowi: Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Jarosław Mucha,
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Szymon Jakubiszak, Bartosz Kwolek
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Trener: Sebastian Pawlik
II trener: Maciej Zendeł
Fizjoterapeuta: Jakub Łamajkowski
Statystyk: Tomasz Morga
Lekarz: Krzysztof Zając
Kierownik drużyny: Leon Bartman

Podział na grupy MŚ U21:
Grupa A (Brno): Czechy, Polska, Kanada, Maroko
Grupa B (Brno): Rosja (obrońca tytułu), Turcja, USA, Kuba
Grupa C (Czeskie Budziejowice): Argentyna, Włochy, Iran, Ukraina
Grupa D: (Czeskie Budziejowice): Chiny, Brazylia, Egipt, Japonia

 

Program rozgrywek grupy A:
23 czerwca (piątek)
12.30 Polska - Maroko
17.30 Czechy - Kanada

24 czerwca (sobota)
12.30 Kanada - Maroko
17.30 Polska - Czechy

25 czerwca (niedziela)
12.30 Polska - Kanada
17.30 Czechy - Maroko

Aktualności