AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Blake Scheerhoorn: Jestem podekscytowany grając w takim zespole
Mateusz Lewandowski
2017-08-16 19:00:00
Zdjęcie do aktualności
- Jestem podekscytowany, że będę mógł pracować w takim zespole. Mamy wspólne cele, plany i dzięki temu mam nadzieję, że razem osiągniemy bardzo dużo - mówi Blake Scheerhoorn, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.

Dla kanadyjskiego przyjmującego będzie to pierwszy sezon poza granicami swojego kraju. Przez ostatnie cztery lata występował w uniwersyteckiej drużynie Trinity Western University.W tym czasie dwukrotnie zdobył mistrzostwo ligi uniwersyteckiej, a w zeszłym roku został wybrany MVP całych rozgrywek. Blake dołączył do olsztyńskich akademików dwa tygodnie później – wraz z reprezentacją Kanady uczestniczył on w Pucharze Panaamerykańskim, gdzie zajął 4 miejsce.

Jak Blake ocenia występ w zawodach i jakie nadzieje wiąże z olsztyńskim zespołem? Tego dowiecie się czytajcą naszą rozmowę.

Gra w Polsce to dla Ciebie zupełnie nowe doświadczenie. Jak czujesz się po kilku dniach spędzonych w Olsztynie?

Blake Scheerhoorn: - Czuje się już bardzo dobrze. Przez krótki czas po przylocie czułem tzw. jetlang, ale to już minęło. Jestem podekscytowany, że mogę już dołączyć do drużyny i rozpocząć przygotowania do nowego sezonu.

Miałeś już okazję zapoznać się z najbliższą okolicą i pozwiedzać miasto?

- Miałem możliwość zobaczyć Stare Miastao, ale przede wszystkim skupiłem się na swojej najbliższej okolicy. Jeśli chodzi o Olsztyn, to jest tutaj bardzo pięknie. Macie wspaniałe widoki, dużo jezior i mnóstwo lasów. Bardzo mi się tutaj podoba.

Do zespołu dołączyłeś nieco później, z racji Pucharu Panaamerykańskiego, gdzie zajęliście 4. miejsce. Jak ocenisz swoją grę podczas turnieju?

- Myślę, że zagraliśmy dobre zawody, choć zawsze można było coś zrobić lepiej. Każdy z nas dał z siebie wszystko na boisku, przez co zebraliśmy bardzo cenne doświadczenie.

Rozmawiałeś już z trenerem Roberto Santillim i resztą zespołu. Jakie są Twoje wrażenia po pierwszych treningach z naszym zespołem?

- Tak, rozmawiałem już ze sztabem szkoleniowym, jak i kolegami z zespołu. Jestem podekscytowany, że będę mógł pracować w takim zespole. Mamy wspólne cele, plany i dzięki temu mam nadzieję, że razem osiągniemy bardzo dużo.

Pozostali zawodnicy mają już za sobą dwa tygodnie treningów, a dla Ciebie są to dopiero pierwsze zajęcia. Jak będą wyglądać Twoje pierwsze treningi – będą one zawierały mniejsze obciążenia od pozostałych?

- Przyjechałem do Olsztyna trochę później niż pozostali, więc na razie potrzebuję trochę czasu na zaadaptowanie się do środowiska. Jeśli chodzi o treningi, to na początku moje ćwiczenia będą trochę luźniejsze. Od przyszłego tygodnia będę trenował z pełnym obciążeniem. Mam nadzieję, że będę gotowy do pierwszego sparingu.

Jakie nadzieje wiążesz z grą w Indykpolu AZS Olsztyn?

- Mam nadzieję, że będę się rozwijał, dużo czasu spędzał na parkiecie, zdobywając potrzebne punkty dla swojego zespołu.


Aktualności