Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Ruszają Mistrzostwa Europy!
Mateusz Lewandowski
2017-08-24 08:28:00
Zdjęcie do aktualności
Czterech zawodników Indykpolu AZS Olsztyn będzie reprezentowało swoje reprezentacje podczas Mistrzostw Europy, które już dziś zaczynają się w Polsce!

Kuba Kochanowski wraz z reprezentacją Polski otwierają dziś turniej na PGE Narodowym w Warszawie. Biało-czerwoni w meczu otwarcia zmierzą się z Serbią (godz. 20:30). W kolejnych spotkaniach Polacy zmierzą się w Gdańsku z Finami (sobota, 20:30) oraz Estonią (poniedziałek 20:30). Przypomnijmy, że Kochanowski przebojem wdarł się do składu reprezentacji, zdobywając również w tym roku tytuł Mistrza Świata Juniorów.

Kolejnym zawodnikiem, który będzie reprezentował olsztyńskich akademików podczas mistrzostw Starego Kontynentu jest Jan Hadrava. Czeski atakujący, który grupowe spotkania będzie rozgrywał w Szczecinie. Atakujący Indykpolu AZS Olsztyn swoje zmagania rozpocznie w piątek, spotkaniem ze Słowacją (17:30). Potem nasi sąsiedzi zmierzą się z Niemcami (niedziela, 20:30) i Włochami (poniedziałek 20:30).

Los sprawił, iż dwaj zawodnicy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur zmierzą się po obu stronach siatki w grupie. Mowa o Robbercie Andrindze i reprezentacji Holandii oraz Tomasie Rousseuax i ekipie Belgii. Grupę D, która swoje mecze będzie rozgrywała w Katowicach tworzą również Turcy oraz Francuzi. Do bratobójczego pojedynku siatkarzy Indykpolu AZS dojdzie w poniedziałek o godzinie 17:30.

Faza play-off oraz ćwierćfinały odbędą się w dniach 30-31 sierpnia w Krakowie oraz Katowicach. Najlepsze cztery zespoły o medale będą walczyć w Krakowie, a wielki finał odbędzie się w niedziele, 3 września o 20:30.

Aktualności