AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Dwukrotnie z Lotosem Treflem Gdańsk
Mateusz Lewandowski
2017-08-30 19:15:00
Zdjęcie do aktualności
Olsztyńscy akademicy w czwartek i piątek rozegrają kolejne spotkania sparingowe w okresie przygotowawczym. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur ponownie zmierzy się z Lotosem Treflem Gdańsk, tym razem w Lęborku.

Olsztyńscy akademicy w minionym tygodniu rozpoczęli okres gier sparingowych w okresie przygotowawczym do nadchodzącego sezonu. Podopieczni trenera Roberto Santilliego dwukrotnie spotkali się z Lotosem Treflem Gdańsk w Rypinie. W pierwszym spotkaniu, lepsi byli gdańszczanie, wygrywając 3:1. Dzień później, takim samym stosunkiem wygrali siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn. Jak oba spotkania ocenia Michał Żurek, libero ekipy ze stolicy Warmii i Mazur?

- Czekaliśmy na ten moment, kiedy mogliśmy pojechać i spróbować swoich sił – przyznaje siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn. – Z drugiej strony wiemy, że brakuje nam kilku zawodników, trenują z nami młodzi siatkarze, więc poziom naszej gry może nie być taki sam jak podczas spotkań ligowych. Jeśli chodzi o moją postawę, to od początku przygotowań kładziemy nacisk na przyjęcie. Szukałem odpowiedzi na pytania, jak to wszystko sprawdza się w nowym systemie gry. Wygląda to ciekawie i obiecująco – dużo pracy jest jeszcze przed nami, ale myślę, że będzie dobrze.

W drużynie Indykpolu AZS Olsztyn wciąż brakuje kilku zawodników, którzy biorą udział w Mistrzostwach Europy – Kuba Kochanowski, Jan Hadrava, Tomas Rousseaux oraz Robbert Andringa, który wraz z ekipą Holandii zakończył w poniedziałkowy wieczór zmagania w turnieju. – Śledzę poczynania naszych kolegów – mówi libero. – Wygląda to bardzo ciekawie. Szkoda, że Janek spędza trochę mało czasu na parkiecie, ale gdy już gra, to prezentuje się całkiem dobrze. Trzymamy kciuki za Kubę, ponieważ wszyscy wiedzą jaki poziom reprezentuje i fajnie by było, gdyby dostawał więcej szans do gry. Jeśli jednak nie będzie ich dostawał, to znaczy, że gramy dobrze, a to jest w tym momencie najważniejsze dla naszej reprezentacji.

Przed podopiecznymi trenera Roberto Santilliego ponownie dwa sparingi i … ponownie z Lotosem Treflem Gdańsk. Tym razem miejscem spotkań obu zespołów będzie Lębork. Czwartkowy mecz rozpocznie się o godzinie 18, a piątkowy o 12. Czy dla libero zespołu z Olsztyna jest uciążliwym spotykanie się z tym samym zespołem po drugiej stronie siatki?

- Z jednej strony fajnie byłoby zmieniać drużyny sparingowe – mówi Michał Żurek. – Z drugiej jednak strony, ekipa z Gdańska jest dobrym zespołem. Dlatego lepiej dla nas, kiedy cały czas gramy z dobrą ekipą, niż spotykanie się z drużynami z 1 ligi bądź potencjalnie trochę słabszym od Lotosu Trefla. Wiemy, że trener Anastasi będzie wymagał pewnych rzeczy od swoich zawodników, co spowoduje niezłą jakość na parkiecie. Również i kilku zawodników naszego rywala nie dość, że trzyma się założeń taktycznych, to reprezentują taki poziom, iż trzeba od siebie sporo wymagać.

Oba spotkania sparingowe będzie można również obejrzeć za pośrednictwem naszego Facebooka!

 

 

Aktualności