AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Ostatnia prosta przed inauguracją!
Mateusz Lewandowski
2017-09-21 18:32:00
Zdjęcie do aktualności
Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn będzie to ostatni sprawdzian przed inauguracją sezonu. Olsztyńscy akademicy w piątek i sobotę wezmą udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Starachowicach.

Okres przygotowawczy do startu rozgrywek PlusLigi powoli dobiega końca. Podopieczni trenera Roberto Santilliego rozegrali do tej pory 9 spotkań kontrolnych, z czego aż 6 zakończyło się zwycięstwem olsztyńskich akademików, a tylko trzykrotnie musieli przełknąć gorycz porażki. Ostatni weekend zakończył się sukcesem, bowiem Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie.

Turniej był szczególnie udany dla Kuby Zabłockiego. Młody libero, który coraz częściej „puka” do drzwi pierwszego składu, miał spory wkład w zdobycie złotego medalu przez olsztyńskich akademików. - Cieszę się, że dostałem szanse od trenera – przyznaje sam zawodnik. - Nie wiem, czy ją wykorzystałem, ale robiłem wszystko, aby jak najlepiej pomóc drużynie. Czuję, że na przestrzeni ostatniego sezonu zrobiłem bardzo duży postęp. Widzę, że jestem już gotowy do grania w PlusLidze.

Piątek i sobota będą ostatnim sprawdzianem dla ekipy z Kortowa. Olsztynianie wezmą udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Starachowicach. Oprócz ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, udział wezmą: Cerrad Czarni Radom, Łuczniczka Bydgoszcz i mistrz Holandii Abiant Groningen. Później zostaną już tylko ostatnie szlify i odliczanie przez zawodników jak i kibiców, czasu do pierwszego ligowego spotkania.

- Jeśli otrzymam szansę od trenera, to będę chciał ją jak najlepiej wykorzystać. Ja, jak i cały zespół jesteśmy już gotowi do startu sezonu i nie możemy się już jego doczekać! – kończy Kuba Zabłocki.

Program zawodów:

Piątek, 22.09:

godzina 16: Abiant Lycurgus Groningen - Cerrad Czarni Radom

godzina 18: Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz

Sobota, 23 września 23

godzina 13: -mecz o 3. miejsce

godzina 15 - finał.


 

Aktualności