AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Pewne zwycięstwo nad Łuczniczką
Mateusz Lewandowski
2017-09-22 19:36:00
Zdjęcie do aktualności
W pierwszym meczu Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Starachowicach, Indykpol AZS Olsztyn pewnie pokonał Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0. W Wielkim Finale akademicy z Olsztyna zmierzą się z Cerradem Czarni Radom.

Mecz lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy po udanym ataku Tomasa Rousseaux prowadzili 4:1. Bydgoszczanie mieli wyraźne problemy ze skończeniem ataku w pierwszym uderzeniu, co skrzętnie wykorzystywali gracze ze stolicy Warmii i Mazur. Podopieczni trenera Roberto Santilliego sukcesywnie powiększali przewagę, a po ataku Jana Hadravy było już 8:2. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku – oprócz belgijskiego przyjmującego, punkty zdobywał m.in. Kuba Kochanowski. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem Indykpolu AZS 25:16.

Początek drugiego seta niczym nie różnił się od poprzedniej partii. Olsztynianie ponownie wykorzystywali kontrataki, a po uderzeniu Rousseaux było już 6:3 dla Indykpolu AZS. Do skutecznego Belga dołączyli Jan Hadrava i Miłosz Zniszczoł, który raz po raz kąsali blok ekipy prowadzonej przez trenera Kubę Bednaruka. Swoje „trzy grosze” dorzucił również Paweł Woicki – po jego asie serwisowym olsztynianie prowadzili 13:6. Podrażnieni bydgoszczanie mozolnie odrabiali straty – po uderzeniu Jurkiewicza tracili oni tylko trzy punkty (17:14). Problemy w przyjęciu akademików z Kortowa trwały tylko chwilę, bo ponowne błędy zaczęli popełniać siatkarze znad Brdy. Drugi set zakończył się wygraną Woickiego i spółki 25:18.

Dobra gra podopiecznych Roberta Santilliego trwała również w trzeciej partii. Po ataku Hadravy, Indykpol AZS prowadził 5:2 i sukcesywnie powiększał przewagę (8:3). Siatkarze znad Brdy starali się odrabiać straty (po skutecznym bloku Szalachy było 6:10), lecz to było za mało na dobrze dysponowanych tego dnia olsztynian. Punkty raz po raz zdobywali Hadrava, Rousseaux i Kochanowski. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur 25:16, jak i całe spotkanie 3:0.

W finale Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Starachowicach, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Cerradem Czarni Radom. Początek sobotniego spotkania o 15:00.

Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:16,25:18,25:18)

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki (2), Zniszczoł (4), Kochanowski (13), Rousseaux (9), Andringa (8), Hadrava (12), Żurek (L) oraz Kańczok (1), Makowski (1), Scheerhoorn (2), Buchowski (4), Zabłocki (libero)

Łuczniczka Bydgoszcz: Rohnka (6), Goas, Jurkiewicz (4), Szalacha (4), Batagim (3), Filipiak (4), Kowalski (L) oraz Bobrowski, Gryc (5), Sieńko, (1) Ananiev (8)

Aktualności