AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Galeria Warmińska Logo
Udanie rozpocząć sezon!
Mateusz Lewandowski
2017-09-29 19:15:00
Zdjęcie do aktualności
Po 175 dniach od ostatniego meczu ligowego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wracają do Hali Urania! Olsztyńscy akademicy na inaugurację nowego sezonu, w sobotę zmierzą się z Espadonem Szczecin. Początek o 14:45!

Olsztyńscy akademicy miniony sezon zakończyli na bardzo dobrym, 5. miejscu. To już jest jednak historia. Od ostatniego meczu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w Hali Urania minęło dokładnie 175 dni. Teraz czas na inaugurację PlusLigi w sezonie 2017/2018!

- Bardzo szybko minął mi czas między zakończeniem poprzedniego, a początkiem nowego sezonuprzyznaje Miłosz Zniszczoł, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. – Nie pamiętam nawet, kiedy mieliśmy na odpoczynek, gdyż zleciało to bardzo szybko. Teraz wracamy do zmagań ligowych i bardzo się z tego cieszymy.  

Dwa miesiące ciężkich przygotowań, setki godzin spędzonych na parkiecie, hektolitry potu wylane na treningach. Tak w skrócie wyglądał okres przygotowawczy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur do nowego sezonu PlusLigi. Olsztyńscy akademicy rozegrali 11 gier sparingowych, a rywalami byli m.in. Mistrz Polski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Trefl Gdańsk, GKS Katowice czy Cerrad Czarni Radom. Podopieczni trenera Roberto Santilliego aż 7 razy zaznali smaku zwycięstwa!

- Zawsze znajdzie się jednak rzecz, która jest do poprawy – podkreśla siatkarz. – Od początku przygotowań nie było wszystko zawodników, dopiero podczas dwóch ostatnich turniejów mogliśmy zagrać w pełnym składzie. Jest dużo plusów w naszej grze, ale są jeszcze pewne elementy gry, które wymagają poprawy.

Pierwszym ligowym przeciwnikiem akademików z Olsztyna będzie Espadon Szczecin (sobota, Hala Urania, godz. 14:45)! Poprzedni sezon ekipa znad Morza zakończyła na 12. pozycji. W letniej przerwie trener Michał Gogol dokonał sporych zmian w kadrze zespołu. Z klubu odeszło ośmiu siatkarzy, a barwy Espadonu będą reprezentować m.in. fiński rozgrywający Eemi Tervaportti, amerykański przyjmujący Jeffrey Menzel i kanadyjski środkowy Justin Duff. Nie można również zapominać o zawodnikach z dużym bagażem doświadczenia – Dawid Murek czy Marcin Wika. W zespole ze Szczecina występują również dobrze znani olsztyńskim kibicom Michał Ruciak (reprezentował AZS Olsztyn w latach 2004-2008) i Maciej Zajder (2014-2016).

- Według mnie Espadon jest lekką niewiadomą – stwierdza Miłosz Zniszczoł. – Drużyna została przebudowana na spory plus i będzie o wiele silniejsza niż rok temu. Jeśli chodzi o rywalizację z Maćkiem Zajderem (obaj siatkarze grali w Indykpolu AZS), to na boisku nie będzie sentymentów. Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i zrobimy wszystko, aby trzy punkty zostały w Olsztynie!  

Kto okaże się lepszy w pojedynku rozgrywających – Paweł Woicki czy Eemi Tervaportii? Zobacz pojedynek środkowych – Miłosz Zniszczoł vs Maciej Zajder! Zobacz, jak poradzą sobie nasi nowi zagraniczny zawodnicy - Tomas Rousseaux, Robbert Andringa czy Blake Scherhoorn! Czy akademicy z Olsztyna podtrzymają passe zwycięstw nad ekipą Espadonu? Przyjdź i przekonaj się na własne oczy!

Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin
Sobota, 30 września, godzina 14:45
Bilety: 20 i 10 złotych (ulgowe)
KUP BILET W: 

- w kasie biletowej Hali Urania od godziny 13:00

Aktualności