Kup bilet
AZS Logo
Indykpol Polmlek Logo Damix Logo
Podróż do beniaminka
Mateusz Lewandowski
2017-10-20 18:18:00
Zdjęcie do aktualności
Rozgrywki ligowej nie zwalniają tempa. Po środowej wygranej, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn już w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Aluron Virtu Warta Zawiercie. Początek o 17, transmisja w Radiu UWM FM!

Ten mecz zostanie na długo zapamiętany wśród zawodników, jak i kibiców. W środowy wieczór siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali przed własną PGE Skrę Bełchatów 3:2. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur, po pierwszym przegranym secie, w dwóch kolejnych nie mieli już sobie równych. Czwarta partia należała jednak do przyjezdnych, a o losach meczu musiał zadecydować tie-break. W nim lepsza była drużyna ze stolicy Warmii i Mazur, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu, nie odnotowując przy tym żadnej porażki!

- Był to bardzo emocjonujący mecz, trzymający w napięciu do samego końcaprzyznaje Łukasz Makowski, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. – Po minionym sezonie udowodniliśmy, że każdy rywal powinien się z nami liczyć. Jesteśmy mocną epiką, a pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jeszcze lepszą niż rok temu. A co do meczu z Bełchatowem, to takie chwile będę pamiętać bardzo długo.  Mimo to, trzeba już o nim powoli zapominać i szykować się na następny mecz.

Rozgrywki ligowej nie zwalniają tempa. Po środowej wygranej, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn już w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Aluron Virtu Warta Zawiercie (godz. 17, transmisja w Radiu UWM FM). Ekipa ze Śląska w ubiegłym sezonie wygrała rywalizację w I lidze i zagrała w barażu o awans do PlusLigi. Rywalem był AZS Częstochowa. W rywalizacji do trzech zwycięstw lepszy w stosunku 3:1 okazał się pierwszoligowiec. Tym samym klub z Zawiercia po raz pierwszy w historii awansował do PlusLigi.

Beniaminek PlusLigi ma w swoim składzie wielu ciekawych zawodników: Grzegorz Bociek, Grzegorz Pająk, Amerykanin David Smith czy Japończyk Taichiro Koga. Już w trackie sezonu, szeregi ekipy ze Śląska zasilił również Maciej Zajder. Podopieczni trenera Emanuele Zaniniego nie mogą jednak zaliczyć początku sezonu do udanych – „Jurajscy rycerze” przegrali do tej pory wszystkie 3 spotkania, zdobywając zaledwie jednego seta.

- Znamy nazwiska siatkarzy Zawiercia z PlusLigowych parkietów, więc nie są oni dla nas anonimowi – podkreśla siatkarz Indykpolu AZS. – Trzeba mieć jednak świadomość, że w sytuacji gdy pół składu zespołu jest dobierane na nowo, na początku sezonu pewne rzeczy mogą jeszcze nie wychodzić. Moim zdaniem będzie to silny zespół, a my jedziemy do Zawiercia nastawieni na zdobycie trzech punktów!

I dodaje: - Miałem już okazję grać w Zawierciu, kiedy wraz z Ślepskiem Suwałki walczyliśmy w 1 lidze. Co prawda hala jest specyficzna, ale nie ma jej się czego obawiać!

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:00. Bezpośrednią relację przeprowadzi TYLKO Radio UWM FM – po spotkaniu zapraszamy na gorące wywiady bohaterów konfrontacji!

SŁUCHAJ RADIA UWM FM

Aktualności